A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Ланнівська сільська громада
Полтавська область, Карлівський район с.Ланна, с.Нижня Ланна, с. Куми, с. Коржиха, с. Чалівка, с.Львівське, с. Верхня Ланна, с.Редути, с. Холодне Плесо, с. Климівка, с. Федорівка

Експертний висновок постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, благоустрою, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв'язку Ланнівської сільської ради на  рішення виконавчого комітету «Про затвердження Порядку переведення жи

Дата: 07.07.2021 16:09
Кількість переглядів: 28

Експертний висновок

постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, благоустрою, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв'язку Ланнівської сільської ради на  рішення виконавчого комітету «Про затвердження Порядку

переведення житлового приміщення (будинку, квартири) у нежитлове приміщення та нежитлового приміщення у житлове приміщення (будинок, квартиру)»

                     07.07.2021 року

На виконання вимог статті 34 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», постійна комісія з питань житлово-комунального господарства, благоустрою, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв'язку Ланнівської сільської ради розглянула проект рішення виконавчого комітету  «Про затвердження Порядку переведення житлового приміщення (будинку, квартири) у нежитлове приміщення та нежитлового приміщення у житлове приміщення (будинок, квартиру)» з аналізом впливу регуляторного акту та встановила наступне: проєкт рішення підготовлений відповідно до норм чинного законодавства України.

  1. Проєкт  регуляторного акта відповідає  принципам державної регуляторної політики, встановлених статтею 4 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»  зокрема:

- доцільність обґрунтована необхідність правового врегулювання господарських і адміністративних відносин між Ланнівською сільською радою та фізичними і юридичними особами шляхом прийняття рішення «Про затвердження Порядку переведення житлового приміщення (будинку, квартири) у нежитлове приміщення та нежитлового приміщення у житлове приміщення (будинок, квартиру)».

- адекватність – відповідність форм та рівня державного регулювання господарських відносин потребі у вирішенні існуючої проблеми та вимогам законодавства у галузі містобудування з урахуванням  усіх прийнятих альтернатив, як наслідок врегулювання та приведення у відповідність до норм чинного законодавства правових відносин у сфері  обліку житлового та нежитлового фондів сільської ради.

- ефективність – забезпечення досягнення внаслідок дії регуляторного акту максимально можливих позитивних результатів за рахунок визначення алгоритму дій та виключного  переліку документів, які необхідні для переведення приміщень із житлового фонду в нежитловий чи  навпаки.

збалансованість – забезпечення у регуляторній діяльності  балансу інтересів  органу місцевого самоврядування в частині забезпечення  вимог законодавства у сфері містобудування, забезпечення комплексного благоустрою населених пунктів та інтересів суб'єктів господарювання та громадян у частині реалізації їх прав на здійснення підприємницької діяльності чи поліпшення житлових умов.

- передбачуваність – послідовність дій сільської ради відповідає цілям державної регуляторної політики, що дозволяє суб'єктам господарювання та громадянам здійснювати планування їх діяльності

- прозорість та врахування громадської думки забезпечено через оприлюднення проекту рішення у відповідності до вимог ст.13 Закону України « Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», відкритості усього процесу прийняття рішення «Про затвердження Порядку переведення житлового приміщення (будинку, квартири) у нежитлове приміщення та нежитлового приміщення у житлове приміщення (будинок, квартиру)»

 

            Таким чином, проєкт регуляторного акта – проєкт рішення виконавчого комітету Ланнівської сільської  ради «Про затвердження Порядку переведення житлового приміщення (будинку, квартири) у нежитлове приміщення та нежитлового приміщення у житлове приміщення (будинок, квартиру)» з аналізом його регуляторного впливу відповідає усім принципам державної регуляторної політики, які встановлені статтею 4 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», а саме: доцільність, адекватність, ефективність, збалансованість, передбачуваність, прозорість та врахування громадської думки.

2.Відповідність проєкту регуляторного акта вимогам статті 8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» щодо підготовки аналізу регуляторного впливу. До вищевказаного проєкту регуляторного акта, з метою одержання зауважень та пропозицій, було розроблено аналіз регуляторного впливу.

 Даним аналізом регуляторного впливу:

 -визначено проблему, яку передбачається розв`язати шляхом регулювання;

- визначені цілі регулювання;

 - визначено та оцінено усі альтернативні способи досягнення визначених цілей;

- описано механізми розв`язання проблеми;

-обгрунтовані можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта;

 -визначено очікувані результати прийняття запропонованого регуляторного акту; - обгрунтовано строк дії регуляторного акту;

 - визначено показники результативності акту;

 - визначені заходи за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акта в разі його прийняття.

Аналіз регуляторного впливу проекту рішення сільської ради відповідає вимогам ст. 8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та Методиці проведенню аналізу впливу регуляторних актів, затвердженої Постановою  Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 р. № 308.

 

Узагальнений висновок: Постійна комісія з питань житлово-комунального господарства, благоустрою, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв'язку Ланнівської сільської ради розглянула проект рішення виконавчого комітету  Ланнівської сільської ради за підсумками розгляду вважає, що проєкт регуляторного акта – проєкт рішення виконавчого комітету «Про затвердження Порядку переведення житлового приміщення (будинку, квартири) у нежитлове приміщення та нежитлового приміщення у житлове приміщення (будинок, квартиру)» та  аналіз його регуляторного впливу відповідають вимогам статей 4, 8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

 

Голова постійної комісії                                          Леонід ШУМОВ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь