Ланна – селище Карлівського району, розташоване на межі Полтавської та Харківської областей на лівому березі річки Ланна ( притоки Орчика).  Слово  «село» походить від двох англійських слів -  "see” (дивитись) і  "low” (низько), і з’явилося тоді, коли люди почали переселятися з міста в маленькі        хатинки, із вікна яких дивились низько, тобто майже біля землі. Село  Ланна  отримало статус робітничого селища у 1960 році в зв’язку з тим, що більша частина   населення працювала робітниками на  двох заводах - „Ланнівський цукровий завод” та  „Ланнівський МКК”.

       У XVII столітті  українські селяни, гнані під нестерпним гнітом польських панів, бігли у білий світ шукати кращої долі і кращого життя. Один із загонів біженців з правобережної України зупинився серед буйного степового різнотрав’я біля русла невідомої їм річки. Осілих біженців привабили родюча земля, красива, мальовнича природа. Зародилось село. А назву йому  придумали від нижньої течії річки та родючих ланів, що розкинулися навкруги - Нижня Ланна. Саме з історії села Нижня  Ланна  бере початок історія нашого  селища  Ланна.
       Територія , на який знаходиться сучасне селище, у другій половині XIX століття належало герцогу Макленбург - Стрелецькому, який жив на той час у Німеччині. Ланнівська земля становила частину всього управительства Карлівської економії  великої княгині Олени Павлівни. Ці землі використовувалися для випасання тонкорунних овець, які були головним джерелом прибутку. Управителем працював такий собі Євгеній Миколайович Шейдеман, тому економія носила ім’я Шейдеманово. З 1898 року почала діяти залізниця Полтава – Карлівка – Красноград,   а платформу називали Котлярівка (за назвою села Котлярівка, яке розташоване на лівій стороні залізниці),  а справа почали споруджувати цукроварню, навколо якої, за словами старожилів, на місці степного простору – ланів - і виростає поселення Ланна.   
       Результати наших досліджень показали, що слово „лан” має два значення: 1.нива, степ, простір, рівнина; 2. грошова одиниця. Спираючись на наші пошуки, можемо припустити, що власна назва Ланна походить від слова «лани» у першому значенні, тому що ніякого підтвердження про вплив назви  грошової  одиниці на назву нашого селища ми не отримали.  Але нас зацікавив той факт що, що слово «лани» має у правопису одну літеру „н”. Звідки ж в назві селища – дві? Відповіді на дане питання поки що ми не маємо.