ЛАННІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

Карлівського району     Полтавської області

Дев'ятнадцята сесія шостого скликання

     РІШЕННЯ 

Від 24 травня 2012 року

 Про затвердження правил благоустрою

і забезпечення чистоти

                 З метою упорядкування відносин у сфері організації благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання вуличних територій, парків та додержання тиші в громадських місцях на території Ланнівської сільської ради,


 

відповідно до ст. ст. 5, 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, керуючись ст. 26 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні», », Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», сесія ради

ВИРІШИЛА:

 1. ЗАТВЕРДИТИ Правила благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків та додержання тиші в громадських місцях Ланнівської сільської ради, (додаток № 1)
 2. Постійній комісії мандатній з питань депутатської етики, забезпечення діяльності депутатів:

         2.1. ЗАБЕЗПЕЧИТИ оприлюднення даного рішення на стенді ради та на дошках оголошень по селах;

         2.2. ДОВЕСТИ дане рішення в друкованому вигляді до всіх підприємств, установ та організацій сіл ради;

         2.3. Вживати необхідні заходи щодо додержання юридичними та фізичними особами даних Правил.

 1. Особи, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення:

3.1.Відповідно до ч.1 ст. 255 Кодексу України про адмінстративні правопорушення протоколи про адміністративне правопорушення статті 152 КУпАП мають складати працівники органів внутрішніх справ ( дільничний інспектор) – за порушення , передбачені ст. 152 КУпАП , але які не визначені рішенням сільської ради.

 1. Дія цього рішення поширюється на всі підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування, що знаходяться на території Ланнівсьокї сільської ради, а також громадян.
 2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію мандатну з питань депутатської етики, забезпечення діяльності депутатів

(голова комісії –   Біла О.М.)

   Сільський голова                                                                          О.Л. Сліченко

 Додаток

до рішення 19 сесії

6 скликання від 24.05.2012 року

Правила благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання і

прибирання вуличних, дворових територій, парків

та додержання тиші в громадських місцях по Ланнівській сільській раді

 1. Загальні положення.

         1.1. Правила благоустрою території Ланнівської сільської ради, додержання тиші в громадських місцях (далі - Правила) встановлюють єдині та обов’язкові для виконання норм і вимоги в сфері благоустрою, додержання тиші, визначають порядок прибирання та утримання територій сіл ради, в тому числі і прилеглих до меж будівель, споруд та огорож, а також внутрішніх виробничих територій, для всіх юридичних і фізичних осіб, користувачів або власників земельних ділянок, забудовників, власників та орендаторів приміщень, споруд, будівель, розташованих на території ради, незалежно від форм власності, відомчої приналежності та громадянства.

         1.2. Правила містять загальнообов’язкові на території ради норми, за порушення яких передбачена відповідальність згідно нормам чинного законодавства України.

         1.3 Учасниками правовідносин відповідно до Правил є відповідальні посадові особи, громадяни, а також посадові особи, уповноважені здійснювати контроль за дотриманням цих Правил.

         1.4. Основні терміни.

         У даних правилах терміни мають такі значення:

               - благоустрій сіл ради – стан чистоти, впорядкування, злагодженості та зручності побуту в селах Ланна, Куми, Чалівка, Коржиха, Львівське.

              - суб’єкт господарювання – зареєстрована в установленому законодавством порядку юридична особа незалежно від її організаційно-правової форми та форми власності, яка проводить господарську діяльність, крім органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також фізична особа – суб’єкт підприємницької діяльності,

               - територія прибирання – територія на якій проведений комплекс заходів щодо збору, вивезення сміття та складається з території суб’єкта господарювання, закріпленої території та прилеглої території,

               - територія суб’єкта господарювання – це територія в межах виділеної земельної ділянки, яка знаходиться у власності користувачів або надана в оренду фізичним чи юридичним особам,

               - прилегла територія – територія, яка межує з територією суб’єкта господарювання, споруди або обмежена краєм проїзної частини вулиці чи дороги включаючи прибардюрну частину;

               - тимчасові об’єкти для обслуговування населення – кіоски, павільйони, відкриті літні кафе, стоянки автотранспорту та інші споруди не вище двох поверхів, розміщених на строк до 5 років;

               - малі архітектурні форми та елементи зовнішнього благоустрою:

               - в’їздні знаки, рекламне обладнання, ліхтарі вуличного освітлення, урни, паркани, паркові лави;

               - відповідальні посадові особи – посадові особи суб’єктів господарювання;

               - спеціалізовані підприємства – підприємства, функціональним призначенням яких є виконання відповідних робіт;

               - відходи – будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворюються у процесі людської діяльності і не мають подальшого використання за місцем утворення;

               - відходи побутові (тверді, рідкі), сміття – усі рештки сфери споживання, які утворюються в житлових приміщеннях, організаціях, установах (пакувальні засоби, поламані меблі, харчові рештки, тощо), а також сміття з вулиць, багатквартирних будинків та інше;

               - відходи промислові – рештки сировини, матеріалів або напівфабрикатів, що утворюються під час виготовлення продукції і які втратили свої корисні властивості в процесі фізико-хімічної переробки.

 1. Обов’язки суб’єктів господарювання та громадян по благоустрою сіл ради.

         Відповідальні посадові особи та громадяни зобов’язані:

         2.1. Благоустрій вулиць, парків та інших територій сіл ради здійснювати лише на основі проектів, які передбачають весь комплекс робіт, що впливає на художню виразність.

         2.2. Будівництво і встановлення кіосків, павільйонів, лотків, огорож, парканів, палаток різного призначення та інше проводити на підставі розроблених проектів та дозволу, виданого відповідним виконавчим органом сільської ради в установленому порядку.

         2.3. Забезпечувати технічну справність і безпечність шляхів, тротуарів та інших твердих покрить, тимчасових споруд, а також малих форм архітектури, в тому числі торгово-побутових кіосків, павільйонів на зупинках автотранспорту, шляхових знаків, обладнання дитячих ігрових та спортивних площадок, розміщених на територіях домоволодінь, парках та вуличних територіях. Малі архітектурні форми повинні утримуватись в задовільному стані, фарбуватися не рідше одного разу на рік.

         2.4. Утримувати фасади будинків, споруд та огорожу в належному технічному стані.

         2.5. Перевозити всі види вантажів (особливо рідких і сипучих) тільки на обладнаних або пристосованих для цього автомашинах і причепах, не допускати забруднення території.

         2.6. Утримувати кришки колодязів підземних комунікацій у справному стані та на рівні дорожнього покриття.

         2.7.Облаштовувати газони та квітники, постійно косити газони на території прибирання.

         2.12. При проведенні будівельних робіт встановлювати огорожу місця виконання робіт та утримувати її в належному технічному і санітарному стані, встановити інформаційні щити із зазначенням організації – виконавця, відповідального за проведення робіт, строку їх закінчення, номер телефону, за яким можливо одержати додаткову інформацію.

         2.13. Не допускати самовільного прокладання телефонних ліній та ліній кабельного телебачення, інтернету без дозволу відповідних органів сільської ради.

         2.14. Утримувати в задовільному стані таблички та вивіски на службових, виробничих та інших будівлях.

         2.15. Підтримувати санітарний стан вулиць, парків, прибудинкових територій, місць масового відпочинку та інших територій на рівні встановлених правил, вимог, приділяючи особливу увагу санітарно-побутовим спорудам.

 1. Порядок утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків сіл ради.

         Прибирання і утримання сільських територій у порядку, встановленому даними правилами, проводиться:

         3.1Ремонт проїжджої частини сільських вулиць здійснюється сільською радою, Ланнівським ГСКП за допомогою підприємств, які працюють на териорії ради.

         3.2. Суб’єкти господарювання – підприємства, організації, установи, заклади прибирають прилеглу територію.

         3.3. Комунальні підприємства здійснюють прибирання асфальтобетонного покриття, зелених зон на внутрішньо квартальних територіях в межах домоволодінь в разі наявності договору з громадянами.

         3.4Всі торгівельні, орендні підприємства та організації незалежно від форм власності та відомчої належності, які розміщені в житлових будинках та на територіях домоволодінь, а також кіоски, майстерні, лотки і інші повинні мати погоджені з виконавчим комітетом схеми прилеглих територій, прибирання яких здійснюється працівниками цих підприємств чи організацій.

3.5. Прибирання на ділянках навколо магазинів, вуличних кіосків, павільйонів, лотків, та пересувних об’єктів торгівлі в радіусі 15 м та до проїжджої частини здійснюють власники цих об’єктів.

     3.4. Прибирання територій сіл в районах приватної забудови здійснюється їх власниками в межах домоволодінь до проїжджої частини вулиці.

     3.5.Суб’єкти господарювання інших форм власності зобов’язані встановлювати урни біля входу і виходу з адміністративних, побутових, навчальних, торгових приміщень, біля торгових палаток, павільйонів та інших споруд.

         Урни повинні утримуватися в належному естетичному, технічному стані та щоденно звільнятися від сміття.

         3.5. Прибирання вулиць і тротуарів під час снігопаду проводиться Ланнівським ГСКП та за участі організацій і підприємств села Ланна.

         Суб’єкти господарювання зобов’язані на своїх територіях прибирання очищати тротуари від снігу та льоду та посипати піском. Своєчасно очищати дахи, водостічні труби, карнизи від льоду із забезпеченням заходів безпеки (встановлення огорож на тротуарах і негайним прибиранням скинутого снігу та льоду).

         Пісок заготовлюється кожним суб’єктом господарювання до настання холодів.

 1. Очистка домоволодінь.

         4.1. Відходи та сміття вивозиться з усіх домоволодінь здійснюється самостійно громадянами чи на підставі укладених ними договорів ( усних чи письмових) з суб'єктами господарювання, які можуть надати транспортні послуги..

Вивіз відходів та сміття може здійснюватись громадянами у строки, вибрані на вланий розсуд та по мірі необхідності.

4.2. Складання відходів та створення хаотичних звалищ сміття на понад проїжджими частинами доріг, у лісопосадках, понад залізницею, на інших територіях, які є комунальною власністю громади є порушенням даних Правил. При вияві осіб, які вивозять відходи у лісопосадки, викидають на вулицю, вони притягуються до відповідальності за порушення даних Правил.

         4.6. Вивіз рідких нечистот із вигрібних туалетів домоволодінь незалежно від їх форм власності та відомчої належності здійснюється спеціалізованим транспортом.

         4.7. Домовласники забезпечують вільний під’їзд до вигрібних ям і туалетів та освітлення даних територій в темний час доби.

         4.8. Вибирання твердих осадків із каналізаційних колодязів, вигрібних туалетів та ям проводиться безпосередньо на транспортний засіб для негайного їх вивезення.

         4.9. Дворові та громадські туалети повинні утримуватися їх власниками в постійній чистоті і справності та щоденно дезінфікуватись.

 1. Проведення земляних робіт.

         5.1. Для здійснення земляних робіт, які проводяться на територіях ради (вулицях, провулках, спусках, зелених зонах, дорогах, тротуарах) – суб’єкти господарювання, які безпосередньо проводять роботи, повинні отримати у сільіській раді дозвіл на право виконання земляних робіт.

         Підставою для отримання дозволу є графік виконання робіт та зобов'язання суб'єкту господарювання, який проводить земляні роботи погодити їх проведення з операторами кабельних ліній зв'язку та відновити асфальтове покриття, якщо воно було пошкоджене внаслідок проведення земляних робіт за власний рахунок.

         5.2. Розміщення і прокладка підземних споруд та інженерних мереж в сільській раді виконується у відповідності до проектів, погоджених з усіма зацікавленими службами згідно відповідного рішення виконавчого комітету ради.

         5.3. У всіх випадках під час виконання земляних робіт повинні бути забезпечені безпечні умови для руху транспорту та пішоходів: - виставлятись попереджувальні знаки;

               - встановлюватись пішохідні містки та огорожа.

         5.5. Відповідальність за організацію безпеки руху транспорту і пішоходів у місцях виконання робіт до повного відновлення дорожнього покриття залишається за виконавцем робіт.

         5.6. При виконанні робіт забороняється:

               - засипати землею та будівельними матеріалами дерева, кущі, газони, люки колодязів, лотки, водоприймальні решітки, перепускні труби та дренажі, геодезичні знаки, проїжджу частину вулиць, тротуари;

               - псувати існуючі споруди, зелені насадження, елементи благоустрою, засоби регулювання дорожнього руху;

               - відкачувати воду із колодязів, траншей і котлованів та резервуарів прямо на тротуари та проїжджу частину вулиць;

               - залишати на проїжджій частині вулиць, тротуарах, газонах землю та будівельне сміття після закінчення робіт;

               - займати зайві площі для складування матеріалів, огороджувати територію для проведення робіт більше відведеної;

               - захаращувати проходи і проїзди у двори, порушувати нормальний проїзд автотранспорту і рух пішоходів.

 1. Утримання та охорона зелених насаджень.

         6.1. Зелені насадження – дерева, кущі, клумби, газони, плодово-ягідні та декоративні насадження, парки та лісосмуги, озеленені упорядковані території, зелені зони та інші об’єкти озеленення.

         За функціональними ознаками та за характером використання зелені насадження розподіляються на:

               - загального користування (парки, лісосмуги та ін.);

               - обмеженого користування (насадження на територіях громадських і житлових будівель, школи, дитячих закладів, закладів охорони здоров’я, промислових підприємств, складських територій тощо);

               - спеціального призначення (насадження вздовж вулиць, у санітарно-захисних і охоронних зонах, на територіях кладовищ, ліній електропередач високої напруги, пришляхові насадження в межах села, захисні, водоохоронні, протипожежні та інші насадження).

         6.2. Охорона зелених насаджень є громадським обов’язком кожного жителя. Всі громадяни при відвідуванні, парків, садів та інших місць масового відпочинку, лісосмуг зобов’язані підтримувати чистоту, порядок, бережно ставитись до зелених насаджень, запобігати пошкодженню та нівеченню дерев, кущів, квітів, газонів, сприяти органам внутрішніх справ, органам державної влади та місцевого самоврядування, власникам зелених насаджень в боротьбі з порушниками цих Правил.

         6.3. Відповідальність за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними покладається:

         щодо насаджень, які відносяться до комунальної власності - на установи комунальної власності, до інших форм власності – на землевласників і землекористувачів;

         на вулицях перед будівлями до проїжджої частини, всередині квартальних насаджень – на власників (орендарів) житлових, громадських і промислових будівель та споруд; на територіях підприємств, а також на прилеглих до них ділянках і санітарно-захисних зонах – на ці підприємства.

         на територіях зелених насаджень, відведених під будівництво, з дня початку робіт – на керівників організацій, котрим відведені земельні ділянки, або керівників будівельних організацій;

         на приватних садибах і прилеглих ділянках – на їх власників.

         7.4. До обов’язків власників і користувачів селищних зелених насаджень входить:

         забезпечення збереження насаджень, квітів, газонів, доріжок і обладнання та належний догляд за ними відповідно до чинного законодавства України та цих Правил;

           вжиття протягом року необхідних заходів щодо боротьби із шкідниками та хворобами зелених насаджень, забезпечення лікування зелених насаджень;

         видалення сухостійних дерев та чагарників, вирізування сухих і поламаних гілок самостійно або за договорами із спеціалізованими підприємствами та організаціями. При цьому вирубування сухостою проводиться після погодження з виконавчим комітетом.

         косіння трави, збирання та вивезення сміття та опалого листя;

         заміна у повному обсязі засохлих та пошкоджених, а також садіння нових дерев і кущів;

         забезпечення в районах зелених насаджень охоронної зони повітряних електричних ліній та підземних теплових, водопровідних і каналізаційних мереж. Своєчасне обрізування гілок в охоронній зоні струмопровідних;

         проведення ефективних заходів по підвищенню родючості ґрунтів, запобігання забрудненню зелених насаджень відходами, сміттям, їх заболочуванню та заростанню бур’янами;

знешкодження амброзії, омели та інших паразитичних утворень;;

         6.6. На виконавчий комітет сільської ради покладається:

         постійний оперативний контроль за утриманням і благоустроєм зелених насаджень, ведення їх обліку;

         планування робіт по озелененню, відповідальність за якість та рівень озеленення;

         забезпечення чистоти і порядку, своєчасного догляду за зеленими насадженнями, що знаходяться на їх балансі;

         6.7. На території зелених насаджень забороняється:

         - зносити та пересаджувати дерева та чагарники без спеціального дозволу;

         - складувати будь-які матеріали;

         - влаштовувати звалища сміття, снігу та льоду;

         - самовільно садити дерева, кущі, влаштовувати городи;

        - обладувати стоянки автомашин, мотоциклів, велосипедів та інших транспортних засобів;

         - будь-яке будівництво, у тому числі і павільйонів для торгівлі, розміщення малих форм архітектури без погодження (рішення) виконавчого комітету сільської ради;

         - порушувати правила протипожежної безпеки;

         - підвішувати на деревах гамаки, гойдалки, вірьовки для сушіння білизни, прикріплювати рекламні щити;

         - добувати з дерев сік, смолу, робити надрізи, написи, забивати цвяхи, скоби, обмотувати дерева дротом, наносити інші механічні пошкодження;

         - знищувати мурашники, ловити птахів і звірів та стріляти у них;

         - засмічувати і засипати водоймища або влаштовувати на них загати;

         - зносити та пересаджувати дерева, кущі, квітники та інші види зелених насаджень, змінювати планування. Реконструкцію та ремонтні роботи без відповідного дозволу виконавчого комітету.

         - випускати та вигулювати собак без поводків чи без намордників, випасати худобу та птицю, ламати та псувати дерева, кущі, квітники, зривати квіти, бутони та бруньки;

         - захаращувати газони після пікніків, ловити птахів та тварин;

         - відводити ділянки під забудову постійного або тимчасового характеру, ділянки під вантажно-розвантажувальні роботи;

         6.8. Порядок знесення зелених насаджень при будівництві.

         Підприємствам, установам, організаціям всіх форм власності, фізичним особам знесення зелених насаджень дозволяється при наявності розпорядження сільського голови та спеціального дозволу на знесення зелених насаджень.

         Спеціальний дозвіл на знесення зелених насаджень (ордер) видається на підставі акту обстеження, затвердженого сільським головою головою та інспектором управління охорони навколишнього природного середовища .

         Підприємства, установи, організації всіх форм власності, їх філії та представництва, фізичні особи, зацікавлені в знесенні зелених насаджень на території комунальної власності, зобов’язані здійснити посадку у місці, визначеному виконкомом сільської ради дерев, кущів у трикратному розмірі від тих, що підлягають знесенню, а також доглядати за цими насадженнями продовж трьох років.

         6.9. Відповідно до вимог Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» всі зелені насадження підлягають державній охороні. За самовільне знищення і пошкодження зелених насаджень керівники підприємств, установ та організацій, а також фізичні особи, винні в спричиненні шкоди зеленим насадженням, самовільній вирубці, невжитті заходів охорони, недбалому та необережному відношенні до об’єктів озеленення, притягуються до відповідальності та відшкодовують спричинені збитки у встановленому законодавством розмірі та порядку.

 1. Утримання тварин

         7.1. Власники тварин зобов’язані:

         дотримуватись Правил утримання домашніх тварин установлених Карлівською районною радою;

         7.2. Особа, яка утримує домашню тварину, зобов'язана супроводжувати її при появі тварини поза місцями їх постійного утримання.

         Супроводжувати домашню тварину може особа, яка досягла 14-річного віку.

         Особа, яка супроводжує тварину, зобов'язана забезпечити:

               безпеку оточуючих людей і тварин, а також майна від заподіяння шкоди супроводжуваною домашньою твариною; безпеку супроводжуваної домашньої тварини;

               безпеку дорожнього руху при проходженні з домашньою твариною біля транспортних шляхів і при їх переході шляхом безпосереднього контролю за її поведінкою.

         При супроводженні домашніх тварин не допускається залишати їх без нагляду.

         Забезпечити наявність намордника, повідка, що необхідні для здійснення вигулу домашньої тварини поза місцем її постійного утримання;

         7.3. Забороняється вигул собак в місцях масового відпочинку людей, на подвір’ях дошкільних закладів та Ланнівської ЗОШ, дитячих майданчиках, а також випасання худоби.

         7.4. Громадяни – власники тварин (собак, коней, корів, птиці тощо) зобов’язані не допускати забруднення тваринами територій установ, підприємств, організацій. У разі забруднення - прибирати за своїми тваринами.

 1. Заборона дій суб’єктів господарювання та громадян встановлених даними Правилами.

         Підприємствам, організаціям, закладам, установам, незалежно від форм власності, громадянам забороняється:

8.1. Створювати хаотичні звалища побутових твердих відходів, гною, обрізків дерев на вулицях, лісосмугах, понад проїжджою частиною доріг та залізницею.

8.2. Складувати на вулицях будівельні та інші матеріали, розкопувати вулиці, копати ями для гасіння вапна, спалювати відходи та сміття.

       8.3. Забруднювати проїжджу частину вулиць при перевезенні вантажів, виїзді автотранспорту з будівельних майданчиків.

         8.4. Без відповідної кошторисної документації проводити на вулицях, подвір’ях роботи по прокладанню водопровідних, каналізаційних та інших мереж.

         8.5. Виливати воду з балконів чи вікон у багатоповерхових будинках, кидати з балконів і вікон різні предмети.

         8.6. Виливати рідкі відходи на території сіл у водойми, у місцях загального користування ( на вулиці, у парки, на території перед установами, підприємствами , організаціями, тощо).

         8.7. Розташовувати реклами безпосередньо на кладовищі та на прилеглих до них територіях.

         8.8. Торгувати з рук, із машин або іншим чином у місцях, заборонених законодавством.

         8.9. Складувати сміття, відходи на берегах ставків та інших водойм, а також в місцях масового відпочинку, лісосмугах, зелених насадженнях, понад залізницею.

         8.10. Скидати в зливову каналізацію сміття, пісок та інше.

         8.11. Пересування вулицями сіл (з твердим покриттям) механізмів на гусеничному ходу, крім зимового періоду, під час снігових заметів.

         8.12. Перекривати вулиці, шляхи до будівель, житлових будинків та споруд без погодження з органами ДАІ, виконавчим комітетом сільської ради.

         8.15. Складування на вулицях і газонах сіл будівельних матеріалів, цегли, труб, піску, ґрунту, щебеню, будівельного сміття, палива та інших будівельних і побутових відходів.

         8.16. Зносити аварійні та сухостійні насадження без дозволу виконавчого комітету.

         8.17. Встановлювати без відповідного дозволу палатки торгового та іншого призначення, інформаційні стенди на газонах, в парках та біля пам’ятників.

         Крім того, громадянам не дозволяється:

         8.18. Куріння та розпиття алкогольних напоїв у місцях, де це заборонено законом.

 1. Повноваження органів місцевого самоврядування та державних органів контролю по виконанню даних Правил.

         9.1. На виконавчий комітет сільської ради покладається:

         - затвердження схеми санітарної очистки населених пунтків ради

         - контроль за станом експлуатації та утримання зелених насаджень незалежно від форм власності;

          - обстеження зелених насаджень та вжиття заходів для покращення їх стану та якості прибирання;

         - перевірка правомірності знесення зелених насаджень;

         - контроль за виконанням робіт по озелененню при будівництві.

- визначення уповноваженої посадової особи, яка має право складати протоколи відповідно до ст. 255 КупАП про порушення даних Правил.

         9.2.. Згідно з основами законодавства України, нагляд за дотриманням санітарних правил утримання вулиць, дворів та інших територій ради, а також місць громадського користування, здійснюється органами міліції, санепідемстанцією, державним управлінням екології.

         9.3. Дільничні інспектори Карлівського районного відділу міліції зобов’язані:

         здійснювати постійний контроль за санітарним станом території закріпленої дільниці; виявляти осіб, які порушують дані Правила та в установленому порядку оформляти на них матеріали і направляти їх для розгляду у адміністративну комісію виконавчого комітету Ланнівської сільської ради.

 1. 10. Додержання тиші в громадських місцях Ланнівської сільської ради.

         Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та громадяни при здійсненні будь-яких видів діяльності з метою відвернення та зменшення шкідливого впливу на здоров’я населення шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів зобов’язані:

         10.1. Не допускати перевищення рівнів шуму, встановлених санітарними нормами в таких приміщеннях і на таких територіях міста (захищені об’єкти) впродовж доби:

         житлових будинках і прибудинкових територіях; лікувальних закладах, закладах освіти, культури; у гуртожитках; закладах громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування; інших будівлях і спорудах, у яких постійно чи тимчасово перебувають люди; парках, зонах відпочинку, розташованих на території груп житлових будинків.

         10.2. Шум на захищених об’єктах при здійсненні будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби.

         10.3. У нічний час із 23 до 7 години на цих об’єктах забороняються гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму.

         Проведення на захищених об’єктах ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється у робочі дні з 22 до 7 години. Шум, що утворюється під час проведення будівельних робіт, не повинен перевищувати санітарних норм цілодобово.

         10.4. Передбачені підпунктами другим, третім цього пункту вимоги щодо додержання тиші та обмежень певних видів діяльнсті, що супроводжуються шумом, не поширюються на випадки: здійснення в закритих приміщеннях будь-яких видів діяльності, що супроводжуються шумом, за умов, що виключають проникнення шуму за межі таких приміщень;

         - попередження або ліквідації наслідків аварій, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій;

         - надання невідкладної допомоги, попередження або припинення правопорушень;

         - попередження крадіжок, пожеж, а також виконання завдань цивільної оборони;

         - проведення зборів, мітингів, демонстрацій, походів, інших масових заходів, про які завчасно сповіщено органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування;

         - роботи обладнання і механізмів, що забезпечують життєдіяльність житлових і громадських будівель, за умов вжиття невідкладних заходів щодо максимального обмеження проникнення шуму в прилеглі приміщення, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди;

         - відзначення встановлених законом святкових і неробочих днів, Дня міста та інших свят відповідно до рішень сільської ради, проведення спортивних змагань;

         10.5. Забороняється застосування побутових піротехнічних виробів у нічний час, з 22-00 години на території біля груп житлових будинків, за винятком святкування Нового року в ніч з 31 грудня на 1 січня.

         10.6. Забороняється використовувати побутові піротехнічні вироби, які створюють ефекти на висоті або шумові ефекти, на відстані ближче 50 метрів від лікарень, церкви, дитячих установ, шкіл, інших громадських споруд та житлових будинків.

         10.7 При проведенні масових заходів забороняється кидати приведені в дію побутові піротехнічні вироби під ноги перехожих, із вікон та балконів та вчиняти інші дії, від яких можуть постраждати люди або майно.

11.Відповідальність за порушення Правил.

       Порушення вимог даних Правил благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків та додержання тиші в громадських місцях по Ланнівській сільській раді тягне за собою адміністративну відповідальність згідно з чинним законодавством. ( ст. 152 КУпАП)

         Керівникам підприємств, організацій, установ, учбових закладів та громадських організацій систематично проводити роз’яснювальну роботу в своїх колективах з питань дотримання цих Правил .