Сьогодні ми отримали рішення – допомогу США, яку відчують і воїни на передовій, і міста й села, які потерпають від російського терору, – звернення Президента

«Шахеди» в небі України звучать так само, як і в небі Близького Сходу – звернення Президента

Дорогі українці, українки! Кілька підсумків за цей день. Провів Ставку. Дві теми ключові зараз – фронт та енергетика. Була доповідь Головкома Сирського. Щодо тих напрямків, де найбільш гаряче. Окрема увага – боям за Часів Яр, боям на Покровському напрямку, на Куп’янському.

Розпочато обговорення законопроєкту «Про електричне та електронне обладнання та відходи електричного і електронного обладнання»

Документ імплементує положення європейської Директиви 2012/19/ЄС та є одним із трьох перших законів, якими буде впроваджено систему розширеної відповідальності виробника (РВВ) в Україні. За законопроєктом система РВВ розповсюджуватиметься на теплообмінне обладнання, екрани, монітори, лампи, обладнання для телекомунікації та інформаційних технологій. Серед винятків – обладнання, яке використовується для воєнних цілей та захисту національних інтересів, наприклад, безпілотники.

До обласного бюджету надійшла освітня субвенція

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19 грудня 2023 р. №1346 «Деякі питання надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (за спеціальним фондом державного бюджету) у 2023 році» до обласного бюджету Полтавської області надійшла освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів із забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» в сумі 47, 3 млн грн. Протягом січня 2024 року кошти субвенції будуть розподілені між обласним бюджетом та бюджетами територіальних громад пропорційно кількості 5 і 6 класів у закладах освіти, які здійснюють освітній процес у 2023/24 навчальному році за очною, поєднанням очної та дистанційної форми здобуття освіти, в адміністративно-територіальній одиниці.

«318 суб’єктів господарювання Полтавщини забезпечили роботою 809 переселенців», – Філіп Пронін

Із 1 січня Уряд збільшив компенсації роботодавцям за працевлаштування ВПО. Їхній розмір становить 7100 гривень, а з 1 квітня буде 8000 гривень. Також змінено тривалість надання компенсації з 2 до 3 місяців. Минулоріч роботодавці Полтавщини отримали понад 10 млн грн компенсації від держави за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб. Про це повідомив начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін.

«Дикий захід східної Європи, або як війна змінює нас»

14 жовтня о 13.00 у Центрі ветеранського розвитку Полтавської політехніки (проспект Першотравневий, 24, ауд.207) відбудеться зустріч із Павлом Казаріним, журналістом та солдатом ЗСУ, «Дикий захід східної Європи, або як війна змінює нас». Вхід вільний.

Через війну змінюється динаміка кількостІ одержувачів пенсій

Війна продовжує вносити сумні корективи в статистику – незважаючи на несприятливу демографічну ситуацію в країні, кількість підопічних Пенсійного фонду останнім часом стала зростати. Наразі на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Полтавській області перебуває 410,9 тисяч одержувачів пенсійних виплат, з яких 388,2 тис. осіб - цивільні пенсіонери, 22,7 тис. осіб – колишні військовослужбовці та члени їх сімей. Порівняно з відповідним минулорічним періодом, загальна кількість пенсіонерів зменшилася на 1,2 тис. осіб, а от число осіб, що одержують пенсію за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» лише за останні три місяці зросла на пів тисячі.