Як відновити втрачений документ про освіту?

 

          Через повномасштабне вторгнення російської федерації збільшилася кількість осіб, які мають втрачені або критично пошкоджені документи про освіту і дана тенденція стала досить розповсюдженою, адже багатьом українцям довелося евакуюватися з рідних міст у більш безпечні регіони.

     Головне правило – не панікувати, алгоритм подальших дій залежить від конкретних обставин, які склалися у громадянина.

     При втраті шкільного атестату можна звернутися безпосередньо до закладу, що його видав, або до будь-якого закладу освіти на території, де не ведуться активні бойові дії. Зокрема, випускникам шкіл тимчасово окупованих територій України можна звертатися із заявою на відновлення атестату до будь-якого закладу загальної середньої освіти відповідного ступеня за місцем тимчасового проживання. До заяви також має додаватися оголошення у друкованих ЗМІ за місцем проживання власника документа та оплатити послуги з виготовлення його дубліката. У оголошенні мають зазначатися назва документа, його номер та дата видачі, на чиє ім’я виданий та яким закладом, та про визнання його недійсним.

      Якщо заклад освіти більше не здійснює освітню діяльність через анулювання ліцензії або його не було переміщено з тимчасово окупованої території чи правонаступника немає, заяву необхідно подавати до Міністерства освіти і науки України  для визначення закладу, який видасть дублікат.

     Також є можливість отримати дублікат документа про освіту в електронному вигляді. Якщо особа володіє інформацією про серію та номер власного документа про загальну середню освіту, вона має можливість оформити електронний запит і безоплатно отримати на електронну пошту інформацію з Реєстру документів про освіту Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО) у формі виписки з кваліфікованим електронним підписом.

    Зверніть увагу!  Реєстр документів про освіту Єдиної державної електронної бази з питань освіти  діє у вільному доступі. У ньому містяться усі відомості та дані про документи про загальну середню освіту, професійну (професійно-технічну) освіту, фахову передвищу освіту та вищу освіту, які було виготовлено з 2000 року.

   У  разі відсутності даних у ЄДЕБО  отримати дублікат також можливо. У такому випадку інформація може братися з:

  • засвідченої в установленому порядку копії первинного додатка до документа про освіту;

  • архівної довідки про навчання;

  • виписки з журналу видачі документів про освіту; 

  • чи акту знищення первинного документа про освіту.

      Якщо архіви закладу освіти недоступні, втрачені чи (частково) знищені і отримати вищезазначені документи неможливо, то необхідно звернутися до суду для встановлення юридичного факту здобуття освіти.

  Нагадуємо,  якщо маєте питання правового характеру, звертайтеся до фахівців Карлівського бюро правової допомоги: м. Карлівка, вул. Полтавський шлях, 54, або за телефоном (05346) 2 63 10.

      Також функціонує єдиний телефонний номер системи правничої допомоги –0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні).