Які потрібно подати документи військовослужбовцю до МСЕК для встановлення (перегляду) інвалідності?

 

 

Внаслідок війни збільшується кількість людей, які потребують встановлення інвалідності, значну частину серед них складають військовослужбовці.

У травні 2024 року внесено зміни до «Положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності». Даними змінами, визначено перелік документів, що мають бути подані до МСЕК з метою встановлення (перегляду) інвалідності, а саме:

  1. паспорт громадянина України (у випадку предʼявлення паспорта громадянина України у формі “ID картки” також витяг з реєстру територіальної громади);

  2. довідка про присвоєння реєстраційного номера платника податків;

  3. для чоловіків від 18 до 60 років військовий квиток (тимчасове посвідчення військовозобов’язаного) чи посвідчення про приписку до призовної дільниці або довідка територіального центру та соціальної підтримки про перебування на військовому обліку;

  4. для людей, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України або інтернування в нейтральних державах - довідка про перебування у місцях несвободи внаслідок збройної агресії проти України.

 

Також, визначено, які документи подають лікарські консультативні комісії до МСЕК:

  • направлення на МСЕК;

  • медичні документи, що стосуються захворювання чи стану (виписка з медичної картки);

  • результати лабораторних та інших досліджень, що підтверджують діагноз або стан і ступінь його важкості;

  • план медичної, професійної й індивідуальної реабілітації;

  • документи, що підтверджують причинний зв’язок з інвалідністю;

  • документи, що підтверджують безперервну тимчасову непрацездатність протягом чотирьох місяців.

 

Важливо! Причинний зв’язок інвалідності, а також ступінь втрати працездатності колишніх військовослужбовців встановлюватиметься на підставі постанови ВЛК, оформленої довідкою ВЛК, свідоцтвом про хворобу або протоколом засідання штатної ВЛК.

Ступінь втрати працездатності військовослужбовцю/військовослужбовиці комісія встановлюватиме після закінчення лікування. На підставі даних про втрату здоров’я комісія розроблятиме програму медичної, професійної та соціальної реабілітації.