Запитували? Відповідаємо!

 

Під час переоформлення права власності на майно стало відомо, що дане майно знаходиться в податковій заставі. Які підстави звільнення майна з податкової застави ?

 

Відповідно до норм статті 93 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI майно платника податків звільняється з податкової застави з дня:

- отримання контролюючим органом підтвердження повного погашення суми податкового боргу та/або розстрочених (відстрочених) грошових зобов'язань та процентів за користування розстроченням (відстроченням)                        в установленому законодавством порядку;

- визнання податкового боргу безнадійним;

- набрання законної сили відповідним рішенням суду про припинення податкової застави у межах процедур, визначених законодавством з питань банкрутства;

- отримання платником податків внаслідок проведення процедури адміністративного або судового оскарження або в інших випадках, передбачених статтею 55 цього Кодексу, рішення відповідного органу про визнання протиправними та/або скасування раніше прийнятих рішень щодо нарахування суми грошового зобов'язання;

- отримання платником податків згоди контролюючого органу на відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, відповідно до статті 92 цього Кодексу.

Підставою для звільнення майна платника податків з-під податкової застави та її виключення з відповідних державних реєстрів є відповідний документ, що засвідчує закінчення будь-якої з подій, визначених пунктом 93.1 ст. 93 цього Кодексу.

Порядок застосування податкової застави встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

У разі продажу майна, що перебуває у податковій заставі, відповідно                  до статті 95 цього Кодексу таке майно звільняється з податкової застави                           (із внесенням змін до відповідних державних реєстрів) з дня отримання контролюючим органом підтвердження про надходження коштів до бюджету від такого продажу.

 

У випадку продажу майна в процесі приватизації єдиного майнового комплексу державного або комунального підприємства таке майно звільняється з податкової застави (із внесенням змін до відповідних державних реєстрів)                  з дня отримання контролюючим органом підтвердження повного погашення податкового боргу покупцем об'єкта приватизації.

 

 

 

Відсутність податкового боргу – одна з вимог включення    

                                      до Переліку платників податків з високим рівнем дотримання   податкового законодавства

Державна податкова служба України з метою підвищення рівня добровільного дотримання податкового законодавства, створення справедливих і рівних умов оподаткування для платників, реалізує проєкт                        «Територія високого рівня податкової довіри», в основі якого ідея про те, що бізнес, який відповідає чітко визначеним критеріям, може отримувати підтримку з боку держави.

Законом України від 18 червня 2024 року № 3813-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства» визначено формування та затвердження Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства (далі – Перелік).

Платники податків, які включені до Переліку, мають відповідати чітко визначеним вимогам, зокрема:

а) податковий борг та/або заборгованість з інших платежів, контроль за стягненням яких покладено на контролюючі органи, не перевищує 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та з дня їх виникнення минуло не більше 30 днів;

б) відсутність заборгованості (недоїмки, штрафу, пені) із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

З інформацією про стан розрахунків з бюджетом платники податків мають можливість ознайомитись, скориставшись «Електронним кабінетом платника податків» за посиланням https://cabinet.tax.gov.ua або мобільним застосунком «Моя податкова».

Більше інформації щодо вимог до всіх категорій в інформаційному листі ДПС № 7/2024 за посиланням https://tax.gov.ua/data/material/000/717/844503/InfoList7_2024.pdf .

                                                      Головне управління ДПС у Полтавській області