«Робота для ВПО: ти потрібен»

На Полтавщині з вересня 2023 року стартувала інформаційна кампанія «Робота для ВПО: ти потрібен», мета якої – посилити комунікацію між усіма органами влади, які опікуються ВПО, сприяти ефективній інтеграції переселенців у суспільне життя громад, а також стимулювати їх до пошуку роботи.

Інтеграція через працевлаштування ВПО у нові громади – це, безумовно, пріоритет і влади, і суспільства. Наразі служба зайнятості пропонує низку послуг та сервісів, які сприяють працевлаштуванню ВПО. До того ж, для отримання деяких послуг, не обов’язково мати статус безробітного.

Тож, послуги із працевлаштування, які доступні внутрішньо переміщеним особам:

• Внутрішні переселенці можуть самостійно переглядати актуальні пропозиції на Єдиному порталі вакансій. Також ця послуга доступна через чат – боти Telegram i Viber.

• Державна служба зайнятості організовує професійне навчання зареєстрованих безробітних. Воно здійснюється на замовлення роботодавця або для людини, яка планує розпочати власну справу.

• Для ВПО є можливість отримати ваучер на навчання (ваучер – документ, за допомогою якого повністю або частково оплачується вартість навчання у закладах освіти). На підставі ваучера здійснюється:

• перепідготовка за робітничою професією;

• підготовка за спеціальністю для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра або магістра, здобутих за іншою спеціальністю;

• підготовка на анступному рівні освіти (крім третього (освітньо – наукового/ освітньо-творчого) та наукового рівня вищої освіти);

• спеціалізація та підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями згідно з пріоритетними видами економічної діяльності

• у межах проєкту єРобота внутрішні переселенці можуть скористатися такими програмами: «Власна справа», «гранти на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей». Головною умовою отримання грантів є створення нових робочих місць.