ВІДТЕПЕР ЗАЯВУ НА СТРАХОВУ ВИПЛАТУ МОЖНА ПОДАТИ

ДО ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ ОНЛАЙН

Пенсійним фондом України запроваджено новий сервіс подання заяв на страхові виплати у зв’язку з нещасним випадком на виробництві чи професійним захворюванням, який дозволяє громадянам дистанційно подавати такі заяви:

- про призначення/перерахунок/продовження страхової виплати у зв’язку з нещасним випадком на виробництві (професійним захворюванням);

- про призначення/перерахунок/продовження страхової виплати у зв’язку зі смертю годувальника;

- про відшкодування витрат на поховання потерпілого та пов’язані з цим ритуальні послуги;

- про здійснення страхової виплати (поновлення або добровільне припинення виплати, виплата недоотриманих страхових сум тощо);

- про компенсацію витрат (компенсація проїзду, витрат на житло).

Для отримання відповідних страхових виплат постраждалі особи або члени їх сімей мають здійснити такі кроки:

1. Авторизуватися на вебпорталі Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua) за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП).

2. В особистому кабінеті на панелі зліва в розділі «Комунікації з ПФУ» обрати вкладку «Заява на страхову виплату».

3. Надати згоду на дистанційне інформування та натиснути «Продовжити».

4. У спливаючому вікні «Заяви на страхову виплату» з наданого переліку обрати потрібний тип заяви.

5. У заяві заповнити всі обов’язкові поля, позначені зірочкою, а саме: вказати загальні та адресні дані заявника, зазначити інформацію про страховий випадок, вказати дані для призначення страхової виплати, додати скан-копії необхідних документів (їх перелік наведено у розділі V Порядку призначення, перерахування та проведення страхових виплат, затвердженому постановою правління ФССУ від 19.07.2018 №11).

6. Надати згоду на передачу та обробку персональних даних та натиснути кнопку «Сформувати заяву».

7. Перевірити дані сформованої заяви, підписати її КЕП та надіслати до Пенсійного фонду України.

Довідково: на 01.08.2023 року страхові виплати у зв’язку з нещасним випадком на виробництві чи професійним захворюванням отримують 4,5 тис. мешканців Полтавщини. Середній розмір виплати становить 4608 гривень.

Головне управління Пенсійного фонду

України в Полтавській області