До уваги постраждалих осіб від підриву Каховської ГЕС

 

 

   07 липня 2023 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №691 „Про внесення змін до Порядку надання одноразової матеріальної грошової допомоги постраждалому населенню внаслідок підриву Російською Федерацією греблі Каховської гідроелектростанції”.

   Внесеними змінами визначено, що одноразова матеріальна грошова допомога постраждалому населенню внаслідок підриву греблі Каховської гідроелектростанції надається незалежно від факту отримання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

   Порядок надання одноразової матеріальної грошової допомоги визначений постановою Кабінету Міністрів України від 19 червня 2023 року №626 „Деякі питання надання матеріальної грошової допомоги постраждалому населенню внаслідок підриву Російською Федерацією греблі Каховської гідроелектростанції”.

   Одноразова матеріальна допомога призначається органами соціального захисту населення Миколаївської та Херсонської областей на кожну постраждалу особу у сумі 5 тис. грн.

   Допомога призначається та виплачується на підставі поданої постраждалою особою заяви, за встановленою формою, з пред’явленням:

   - документа, що посвідчує особу, або є-Документа;

   - документа, що підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків;

   - для дітей – свідоцтва про народження дитини або е-свідоцтва про народження. Інформація про неповнолітню дитину включається до заяви одного з батьків.

   У випадку, якщо документи були втрачені, може бути пред'явлені їхні скан- чи фотокопії або використовуються відомості з Єдиного державного демографічного реєстру та інших державних інформаційних ресурсів.

   ВАЖЛИВО! Заяву для отримання матеріальної допомоги необхідно подати не пізніше 31 серпня 2023 року (включно).

   Заява постраждалою особою також може бути подана до управління соціального захисту населення за адресою фактичного місця проживання. В такому разі заява не пізніше трьох робочих днів буде надіслана органу соціального захисту населення (Херсонської або Миколаївської областей) за зареєстрованим/задекларованим місцем проживання (перебування) постраждалої особи для подальшого розгляду та прийняття рішення щодо призначення матеріальної грошової допомоги таким органом.

   Виплата коштів проводиться у визначений постраждалою особою спосіб - через АТ „Укрпошта” або через банківську установу.