Фото без опису

                     

 

ФІНАНСОВИЙ ВІДДІЛ

ЛАННІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

 

Н А К А З

 

31 грудня 2025 року                                                                                                                                                                                                                                   26/01-13

 

 

Про  затвердження Порядку складання

і виконання розпису бюджету Ланнівської

сільської територіальної громади у 2026 році

 

         Відповідно до Бюджетного кодексу України (із змінами), пункту 5 наказу Міністерства фінансів України від 28 січня 2002 року № 57 «Про затвердження документів, що застосовуються в процесі виконання бюджету» (із змінами) та на підставі пункту 20 частини 4 статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування»:

 

НАКАЗУЮ:

 

  1. Затвердити Порядок складання і виконання розпису бюджету Ланнівської сільської територіальної громади у 2026 році, що додається.

  2. Сформувати, затвердити розпис бюджету Ланнівської сільської територіальної громади по доходам та видаткам, надати його до Карлівського відділу Державної казначейської служби України Полтавської області в п’яти денний строк від дати затвердження помісячного розпису.

  3. Працівникам фінансового відділу довести цей наказ до відома головних розпорядників бюджетних коштів для застосування в роботі, і забезпечити оприлюднення цього наказу на офіційному сайті https://lannivska-gromada.gov.ua/

  4. Цей наказ набирає чинності із дня його офіційного опублікування.

  5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Начальник  фінансового відділу                                Вікторія ДАНИЛЕНКО                        

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ начальника

фінансового відділу

31.12.202526/01-13

 

 

ПОРЯДОК

складання і виконання розпису бюджету

Ланнівської сільської територіальної громади у 2026 році

 

1. Загальні положення

1.1. Порядок складання і виконання розпису бюджету Ланнівської сільської територіальної громади у 2026 році (далі - Порядок) визначає процедури складання і виконання розпису бюджету Ланнівської сільської територіальної громади.

1.2. Розпис бюджету Ланнівської сільської територіальної громади (далі – бюджету) на відповідний рік (далі - розпис) має бути збалансованим та включати:

- розпис доходів бюджету (далі - розпис доходів), що поділяється на річний розпис доходів загального і спеціального фондів бюджету та помісячний розпис доходів загального фонду бюджету;

- розпис фінансування бюджету (далі - розпис фінансування), що поділяється на річний розпис фінансування загального і спеціального фондів бюджету за типом боргового зобов’язання та помісячний розпис фінансування загального фонду бюджету за типом боргового зобов’язання;

- розпис асигнувань сільського бюджету (за винятком надання кредитів з бюджету), що поділяється на річний розпис асигнувань бюджету загального і спеціального фондів бюджету (за винятком надання кредитів з бюджету) та помісячний розпис асигнувань загального фонду бюджету (за винятком надання кредитів з бюджету) в розрізі головних розпорядників бюджетних коштів (далі – головні розпорядники);

- річний розпис витрат спеціального фонду бюджету з розподілом за видами надходжень по головним розпорядникам;

- помісячний розпис спеціального фонду бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків) по доходах та видатках.

1.3. Річний розпис асигнувань бюджету (за винятком надання кредитів з бюджету) - це розпис асигнувань загального і спеціального фондів бюджету на рік у розрізі головних розпорядників бюджетних коштів (далі - головних розпорядників) за програмною класифікацією видатків та кредитування й повною економічною класифікацією видатків бюджету без розподілу за періодами року.

1.4. Помісячний розпис асигнувань загального фонду бюджету (за винятком надання кредитів з бюджету) - це розпис асигнувань загального фонду бюджету на рік за місяцями в розрізі головних розпорядників за програмною класифікацією видатків та кредитування й скороченою економічною класифікацією видатків бюджету.

Скорочена економічна класифікація видатків бюджету включає: оплату праці
 (код 2110), нарахування на оплату праці (код 2120), продукти харчування (код 2230), оплату комунальних послуг та енергоносіїв (код 2270), дослідження і розробки, окремі заходи розвитку по реалізації державних (регіональних) програм (код 2281), окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку (код 2282), соціальне забезпечення (код 2700). Решта економічних кодів видатків відображаються загальною сумою за кодом 5000 «Інші видатки».

1.5. Річний розпис витрат спеціального фонду бюджету з розподілом за видами надходжень - це річний розпис витрат спеціального фонду (за кодами програмної класифікації видатків та кредитування, та кодами класифікації фінансування за типом боргового зобов'язання) в розрізі доходів (за кодами класифікації доходів), фінансування (за кодами класифікації фінансування за типом боргового зобов'язання), повернення кредитів до спеціального фонду (за кодами програмної класифікації видатків та кредитування і кодами класифікації кредитування).

Помісячний розпис спеціального фонду бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків) - це помісячний розпис витрат спеціального фонду (за кодами програмної класифікації видатків та кредитування, кодами скороченої економічної класифікації видатків, кодами класифікації кредитування та кодами класифікації фінансування за типом боргового зобов'язання) в розрізі доходів (за кодами класифікації доходів), фінансування (за кодами класифікації фінансування за типом боргового зобов'язання), повернення кредитів до спеціального фонду (за кодами програмної класифікації видатків та кредитування і кодами класифікації кредитування). Розпис складається без помісячного розподілу власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків.

1.6.  Розпис складається відповідно до бюджетних призначень, встановлених у рішенні про бюджет, та затверджується начальником фінансового відділу в місячний термін з дня прийняття цього рішення.

1.7.  Кошториси не складаються за бюджетними програмами, призначення за якими встановлюються законом про Державний бюджет України за загальнодержавними витратами та рішенням ради про бюджет у частині міжбюджетних трансфертів, резервного фонду бюджету, а також за бюджетними програмами щодо виплати пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за різними пенсійними програмами.

Розпорядники бюджетних коштів (далі - розпорядники) повинні затвердити у кошторисах обсяг коштів для проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ, інші енергоносії, комунальні послуги та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами, у повному обсязі в розрахунку на рік з урахуванням коштів загального та спеціального фондів відповідно до вимог статті 51 Бюджетного кодексу України, рішення сільської ради від 23.12.2025 
 № 16 «Про бюджет Ланнівської сільської територіальної громади на 2025 рік».

До кошторисів додаються детальні розрахунки по всім кодам економічної класифікації видатків та КЕКВ 2270 «Оплата комунальних послуг та енергоносіїв» на підставі затверджених в установленому порядку лімітів.

 

2. Складання розпису

2.1. Складання розпису починається зі складання розпису доходів, розпису фінансування та розпису повернення кредитів до бюджету.

2.2. Розпис доходів складається фінансовим відділом Ланнівської сільської ради.

2.3. Розпис фінансування складається фінансовим відділом Ланнівської сільської ради за відповідними напрямками з урахуванням потреб покриття помісячних касових розривів загального фонду бюджету.

2.4. На основі складених розписів доходів, фінансування та повернення кредитів до бюджету фінансовий відділ розраховує граничні помісячні обсяги асигнувань та надання кредитів із загального фонду бюджету по головним розпорядникам.

Фінансовий відділ Ланнівської сільської ради за відповідними напрямками визначає головним розпорядникам помісячні обсяги асигнувань загального фонду в розрізі бюджетних програм або в цілому по головному розпоряднику за бюджетними програмами, зводять отримані помісячні обсяги асигнувань загального фонду та доводять лімітні довідки до кожного головного розпорядника.

Головні розпорядники за участю розпорядників нижчого рівня згідно з отриманими лімітними довідками уточнюють проєкти кошторисів, складають проєкти планів асигнувань (за винятком надання кредитів з бюджету) загального фонду бюджету, планів надання кредитів із загального фонду бюджету, планів спеціального фонду бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків). Фінансовий відділ Ланнівської сільської ради відстежують підготовку головними розпорядниками матеріалів до розпису, своєчасне подання головними розпорядниками цих матеріалів, аналізують зазначені матеріали  за відповідними напрямками.

Фінансовий відділ Ланнівської сільської ради за відповідними напрямками зводить отримані від головних розпорядників матеріали, вносять за необхідності корективи і подають розпис у двох примірниках на затвердження начальнику фінансового відділу.

2.5. Оригінал затвердженого розпису передається на паперових та електронних носіях до Карлівського відділу Державної казначейської служби України Полтавської області, інший примірник залишається у сільському фінансовому відділі.

2.6. Фінансовий відділ Ланнівської сільської ради за відповідними напрямками доводить головним розпорядникам витяги із розпису, що є підставою для затвердження в установленому порядку кошторисів, планів асигнувань (за винятком надання кредитів з бюджету) загального фонду бюджету, планів надання кредитів із загального фонду бюджету, планів спеціального фонду бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків), річних та помісячних планів використання бюджетних коштів.

 

 

3. Внесення змін до розпису

 

3.1. Внесення змін до розпису здійснюється у разі:

- необхідності перерозподілу бюджетних асигнувань в розрізі економічної класифікації видатків бюджету у межах загального обсягу бюджетних призначень за бюджетною програмою окремо за загальним та спеціальним фондами бюджету;

- прийняття нормативного акта про передачу бюджетних призначень від одного головного розпорядника до іншого головного розпорядника;

- прийняття рішення щодо передачі нерозподілених бюджетних призначень на визначену в рішенні про міський бюджет мету між головними розпорядниками;

- прийняття рішення про зменшення бюджетних асигнувань головним розпорядникам бюджетних коштів у разі вчинення ними порушень бюджетного законодавства, визначених пунктами 24, 29, 38 статті 116 Бюджетного кодексу України, на суму вчиненого порушення;

- необхідності збільшення та/або зменшення бюджетних асигнувань спеціального фонду бюджету відповідно до положень пункту 3.9 цього Порядку;

- необхідності внесення змін до розпису доходів, до розпису фінансування або до розпису кредитування;

- внесення змін до рішення про бюджет;

- у випадку внесення Міністерством фінансів України змін та доповнень до бюджетної класифікації в частині назв і кодів класифікації доходів, кодів Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів і відомчої класифікації, за джерелами доходів і напрямами видатків головних розпорядників коштів бюджету за відповідними кодами.

3.2. Внесення змін до розпису за загальним і спеціальним фондом бюджету передбачає затвердження довідок про внесення змін до кошторисів, планів асигнувань (за винятком надання кредитів із бюджету) загального фонду бюджету, планів надання кредитів із загального фонду бюджету та планів спеціального фонду бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та  відповідних видатків за формами згідно з додатками 11, 12, 13, 14, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2002 № 57), у порядку, встановленому для затвердження цих документів.

3.3. Фінансовий відділ Ланнівської сільської ради за відповідними напрямками з урахуванням положень пункту 3.6 цього Порядку, подають Управлінню Державної казначейської служби України в м.Карлівка довідки про внесення змін у річний розпис бюджету та помісячний розпис асигнувань загального фонду бюджету (за винятком надання кредитів з бюджету), помісячний розпис спеціального фонду (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків), річний розпис повернення кредитів до бюджету та надання кредитів з бюджету, помісячний розпис повернення кредитів до загального фонду бюджету та помісячний розпис надання кредитів із загального фонду бюджету, складені за формами згідно з додатками 1, 2, 3, 15, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2002 № 57, та повідомляють головних розпорядників про внесені зміни у вигляді довідок.

3.4. У виняткових випадках, за обґрунтованим поданням головного розпорядника коштів бюджету перерозподіл бюджетних призначень між відповідальними виконавцями та бюджетними програмами у межах загального обсягу головного розпорядника коштів бюджету, збільшення бюджетних призначень за загальним фондом за рахунок зменшення бюджетних призначень за спеціальним фондом в частині коштів, переданих із загального фонду до бюджету розвитку (спеціального фонду)  та збільшення бюджетних призначень за спеціальним фондом на видатки розвитку за рахунок зменшення бюджетних призначень на видатки споживання здійснюється за розпорядженнями міського голови з наступним затвердженням їх  міською радою.

3.5. Зміни до помісячного розпису мають відповідати таким вимогам:

- бути збалансованими за місяцями, тобто не порушувати загального обсягу показників загального або спеціального фондів бюджету на місяць, якого стосуються такі зміни;

- не змінювати загального обсягу показників загального або спеціального фондів бюджету на рік, за винятком внесення змін до рішення про бюджет та/або розпорядження міського голови;

- враховувати фактично виділені асигнування за попередній період (при внесенні змін до розпису асигнувань та розпису кредитування), фактичні надходження коштів за період з початку року (при внесенні змін до розпису доходів та розпису фінансування за формами згідно з додатками 4, 5, 6, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2002 № 57);

- проводитися переважно за відсутності зареєстрованої в Управлінні Державної казначейської служби України в м.Костянтинівці, на момент внесення змін до розпису асигнувань, кредиторської заборгованості за тим кодом економічної класифікації видатків, бюджету та класифікації кредитування бюджету, за яким передбачається зменшення асигнувань;

- відповідати вимогам Закону України «Про Державний бюджет України», інших нормативно-правових актів та рішенню міської ради «Про бюджет Костянтинівської міської територіальної громади»;

- вноситися на поточний та наступні періоди (крім випадків передбачених абзацами 3 та 6 пункту 3.1 та інших випадків передбачених чинним законодавством).

3.6. Після затвердження довідок про внесення змін до розпису, фінансовий відділ Ланнівської сільської ради за відповідними напрямками реєструє їх за номером та датою, яка закінчується за годину до кінця робочого дня. За п'ять робочих днів до закінчення місяця (звітного періоду) довідки про внесення змін не реєструються. При цьому, як виняток, за необхідності проведення термінового перерозподілу асигнувань загального та спеціального фондів міського бюджету довідки реєструються до кінця місяця.

Після реєстрації, вони заносяться до реєстру (додаток 8, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2002 № 57), який складається в двох примірниках. Один примірник реєстру разом з оригіналами довідок передається до Карлівського відділу Державної казначейської служби України Полтавської області (довідки передаються на паперових і електронних носіях), другий примірник з копіями довідок залишається в фінансовому відділі за відповідним напрямком з відміткою Карлівського відділу Державної казначейської служби України Полтавської області. Одночасно, до Карлівського відділу Державної казначейської служби України Полтавської області передається перелік нових бюджетних програм (на електронних носіях).

3.7. Зміни до розпису оформляються таким чином:

- підписуються начальником фінансового відділу, головним спеціалістом або особою, що виконує його обов'язки та виконавцем;

- затверджуються начальником фінансового відділу;

 - реєструються за номером та датою;

- доводяться до Карлівського відділу Державної казначейської служби України Полтавської області.

Якщо з об'єктивних причин виникає необхідність анулювання довідки про внесення змін до розпису, фінансовий відділ за відповідним напрямком у дводенний термін після отримання оригіналу довідки з Карлівського відділу Державної казначейської служби України Полтавської області готує доповідну записку на ім'я начальника фінансового відділу, який затверджував довідку, і візує її.

          3.8. Головні розпорядники після внесення змін до розпису бюджету подають до Карлівського відділу Державної казначейської служби України Полтавської області, у встановлені чинним законодавством строки, реєстри змін розподілу показників зведених кошторисів, зведених планів асигнувань загального фонду бюджету, зведених планів надання кредитів із загального фонду бюджету, зведених планів спеціального фонду бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків) та зведення показників спеціального фонду у розрізі розпорядників нижчого рівня та одержувачів, а головні розпорядники, в мережі яких є комунальні підприємства, установи, організації та комунальні некомерційні підприємства, - змінені зведені плани використання бюджетних коштів та зведені помісячні плани використання бюджетних коштів. Головні розпорядники коштів доводять відповідні зміни до розпорядників нижчого рівня, які, в свою чергу, вносять зміни до кошторису та плану асигнувань (за винятком надання кредитів з бюджету) загального фонду бюджету, планів падання кредитів із загального фонду бюджету, планів спеціального фонду бюджету (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків) та зведення показників спеціального фонду у розрізі розпорядників нижчого рівня та одержувачів, а комунальні підприємства, установи, організації та комунальні некомерційні підприємства - до річного та помісячного плану використання бюджетних коштів за формами згідно з додатками 9, 10, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2002 № 57.

3.9. Відповідно до частини четвертої статті 23 Бюджетного кодексу України витрати спеціального фонду бюджету мають постійне бюджетне призначення, яке дає право проводити їх виключно в межах і за рахунок фактичних надходжень спеціального фонду бюджету (з дотриманням вимог частини другої статті 57 цього Кодексу), якщо цим Кодексом та/або законом про Державний бюджет України (рішенням про бюджет) не встановлено інше.

Протягом бюджетного періоду розпорядники вносять зміни до спеціального фонду кошторису за власними надходженнями, за надходженнями субвенції з місцевого бюджету до державного бюджету на виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів на підставі довідки до Карлівського відділу Державної казначейської служби України Полтавської області про підтвердження надходжень на спеціальні реєстраційні рахунки, що відкриті в органах Казначейства, довідки про зміни до кошторису та зведення показників спеціального фонду кошторису без внесення відповідних змін до бюджетного розпису за спеціальним фондом бюджету. Розпорядники нижчого рівня подають розпорядникам вищого рівня завірені відповідним органом Казначейства копії затверджених довідок про зміни до кошторису за власними надходженнями. Розпорядниками вносяться зміни до спеціального фонду кошторису в частині збільшення надходжень та видатків у разі, коли обсяги надходжень бюджетних коштів за власними надходженнями спеціального фонду кошторису фактично перевищили обсяги, враховані під час затвердження відповідного бюджету, з урахуванням залишків бюджетних коштів на початок року. Зміни вносяться на підставі розрахунків з відповідним обґрунтуванням. У разі коли фактичний обсяг власних надходжень з урахуванням залишків бюджетних коштів на початок року бюджетних установ менший, ніж планові показники, враховані у спеціальному фонді кошторису, розпорядники зобов’язані за три тижні до кінця бюджетного періоду внести зміни до спеціального фонду кошторису та зведення показників спеціального фонду кошторису в частині зменшення надходжень і видатків з урахуванням очікуваного виконання спеціального фонду кошторису у відповідному бюджетному періоді. У разі проведення розпорядниками операцій в натуральній формі вносяться зміни до спеціального фонду кошторису за відповідними підгрупами власних надходжень та відповідних видатків шляхом збільшення планових показників з урахуванням фактичного обсягу цих операцій за умови відсутності або перевищення таких планових показників. Розпорядники упорядковують бюджетні зобов’язання з урахуванням внесених до спеціального фонду кошторису змін. Одночасно вносяться зміни до затверджених планів використання бюджетних коштів.

Внесення змін до розпису за спеціальним фондом за іншими надходженнями здійснюється у порядку, встановленому для внесення змін до розпису за загальним фондом, за яким після внесення відповідних змін до розпису складаються довідки про внесення змін до кошторису. У разі коли загальна сума інших надходжень спеціального фонду, які надійшли на відповідну мету, з урахуванням залишку коштів на початок року перевищує передбачену розписом на відповідний період, до фінансового відділу за поданням головних розпорядників збільшує планові показники за спеціальним фондом шляхом внесення змін до розпису. Для цього головний розпорядник повинен надати фінансовому відділу детальні обґрунтовані розрахунки розпорядників на підставі довідки про підтвердження надходжень (крім коштів, отриманих за вчинення консульських дій за межами України) до спеціального фонду бюджету (за формою, наведеною в додатку 7, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2002 № 57), та належні пояснення щодо необхідності внесення змін до розпису.

За наявності на рахунку головного розпорядника залишків бюджетних коштів на початок року, які можуть бути використані для здійснення видатків, передбачених розписом на поточний рік, та у разі, коли загальна сума інших надходжень спеціального фонду, які надійшли до цього фонду на відповідну мету, не перевищує передбаченої розписом на відповідний період, зміни до розпису не вносяться.

У разі перевищення показників розпису спеціального фонду за окремим видом надходжень в межах загального обсягу надходжень, які надійшли на відповідну мету, зміни до розпису не вносяться.

4. Скорочення видатків і кредитування загального фонду бюджету

4.1. Якщо за результатами місячного звіту про виконання загального фонду бюджету виявиться, що отриманих надходжень недостатньо для здійснення бюджетних асигнувань відповідно до бюджетних призначень з урахуванням граничного обсягу дефіциту (профіциту), затвердженого рішенням про бюджет, начальник фінансового відділу приймає рішення щодо внесення змін до розпису бюджету за загальним фондом з метою забезпечення збалансованості надходжень та витрат бюджету з дотриманням граничного обсягу річного дефіциту (профіциту) бюджету.

4.2. Відділ планування доходів та фінансування комунальної власності міського фінансового управління розраховує уточнений помісячний прогноз надходжень доходів загального та спеціального фондів і подає бюджетному відділу міського фінансового управління не пізніше 15 числа місяця, що настає за місяцем, в якому відбулися зміни доходів.

4.3. Фінансовий відділ за участю головних розпорядників на підставі уточненого помісячного прогнозу надходжень доходів та повернення кредитів до загального фонду та надходжень спеціального фонду розробляє пропозиції щодо внесення відповідних змін до помісячного розпису асигнувань загального та спеціального фондів бюджету з урахуванням інформації від Карлівського відділу Державної казначейської служби України Полтавської області про виділені асигнування.

4.4. На підставі наданої інформації, начальник фінансового відділу приймає рішення про внесення змін  до помісячного розпису асигнувань загального та спеціального фонду бюджету.

4.5. Розпорядники бюджетних коштів приводять бюджетні зобов'язання у відповідність із бюджетними асигнуваннями з урахуванням  змін до помісячного розпису асигнувань загального фонду бюджету.

 

5. Виконання та звітність

 

5.1. Виконання розпису здійснюється наростаючим підсумком з початку року.

5.2. Зведення, складання та надання звітності про виконання бюджету здійснюються до Карлівського відділу Державної казначейської служби України Полтавської області:

- щодо доходів - ураховуючи розпис доходів наростаючим підсумком з початку року;

- щодо фінансування - враховуючи розпис фінансування наростаючим підсумком з початку року;

- щодо видатків - ураховуючи розпис асигнувань наростаючим підсумком з початку року.

5.3. У звіті про виконання бюджету за спеціальним фондом відображаються планові показники, враховані при затвердженні рішення про бюджет, та уточнені планові показники з урахуванням змін, внесених до кошторисів.

Звіт про виконання розпису за спеціальним фондом бюджету складається за бюджетними програмами головних розпорядників у розрізі джерел надходжень, ураховуючи розпис витрат спеціального фонду бюджету з розподілом за видами надходжень (підгрупами власних надходжень бюджетних установ та надходжень спеціального фонду).