З приходом тепла збільшується кількість пожеж в екосистемах!

На території Полтавського району спостерігається значне збільшення кількості пожеж у природних екосистемах. З початку року було зафіксовано 17 випадків спалювання сухої рослинності.

Полтавське районне управління ГУ ДСНС України у Полтавській області звертається до усіх громадян припинити випалювання сухостою, та пам’ятати, якщо Ви побачили підпал, негайно повідомляйте у пожежну службу та поліцію.

❗Пам’ятайте, що спалювання сухостою може призвести до:

- Перекидання вогню на житлові, господарські будівлі.

- Руйнування родючого шару грунту, загибель тварин.

- Неконтрольоване поширення вогню, може призвести й до масштабних пожеж торфовищ та лісових масивів.

❗Нагадуємо, що за чинним законодавством, порушники правил пожежної безпеки нестимуть адміністративну та кримінальну відповідальність.

🔴За самовільне спалювання, випалювання сухої рослинності або її залишків громадянина буде притягнуто за статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та передбачено штраф у розмірі від 3060 тисяч гривень до 6120 тисяч гривень.

🔴За порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки громадянина буде притягнуто за статтею 175 Кодексу України про адміністративні правопорушення та передбачено штраф у розмірі від 1700 тисяч гривень до 3400 тисяч гривень, а посадових осіб від 3400 тисяч гривень до 5100 тисяч гривень.