Особливості оформлення дитячого закордонного паспорта 

 

Нагадуємо мешканцям Полтавської області, що процедура оформлення дитячого закордонного паспорта відрізняється від документування дорослих – такий паспорт може бути оформлений з народження та видається на 4 роки, присутність дитини під час подачі документів не завжди є обов’язковою.

Зазначаємо, оформити закордонний паспорт дитині можна у будь-якому територіальному підрозділі Міграційної служби у Полтавській області незалежно від місця реєстрації.

 Для оформлення закордонного паспорта треба подати до територіального підрозділу наступні документи:

оригінал свідоцтва про народження дитини;

реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності);

фотокартку (якщо дитині до 12 років і вона не буде присутня під час подачі документів). Звертаємо увагу на вимоги до дитячого фото (розмір 10х15 см, зображено 70% обличчя, чіткі контури, білий фон, ніяких сторонніх предметів, без дефектів);

ID-картку (обов’язкова при оформленні, починаючи з 14 років);

квитанцію про сплату за послуги.

Якщо дитина не досягла 12-річного віку, її особиста присутність не обов’язкова. Для цього можуть бути надані фото дитини, що відповідають встановленим вимогам.

 При оформленні документа один із батьків чи опікунів/усиновителів, повинен мати з собою паспорт громадянина України.

Ціна закордонного паспорта в Україні 2023 року встановлена урядом держави:

вартість виготовлення закордонного паспорта за 20 днів становить 856 гривень;

вартість виготовлення закордонного паспорта за 3-7 робочих днів – 1 496 гривень.

Забрати готовий паспорт може один з батьків (зі своїм паспортом та свідоцтвом про народження дитини) або інша особа за наявності нотаріально завіреної довіреності.

Виникли питання - в Управлінні міграційної служби Полтавщини працює телефон «гарячої лінії» (0532)608969 та офіційна сторінка Міграційної служби Полтавської області у соціальній мережі Фейсбук https://www.facebook.com/udmspl/, за якими можна отримати актуальні консультації. 

 

УДМС у Полтавській області