ІНФОРМАЦІЙНИЙ  БЮЛЕТЕНЬ.

COVID-19 нікуди не зник! Недотримання протиепідемічних заходів, низький рівень тестування та нові хвилі поширення COVID-19 у світі можуть стати причиною більш інтенсивного епідсезону (серпень 2022 – травень 2023) в Україні порівняно з минулим роком. Це спричинить зростання кількості випадків захворювання на COVID-19.

 

До речі, по Ланнівській ОТГ за період з серпня по листопад 2022 року зареєстровано 178 випадків  захворювання на COVID-19.

 

Вчасне тестування запобігає поширенню хвороби.

 Турбота про своє та здоров’я близькихце обов’язок кожного під час війни. Тому у разі появи симптомів ГРВІ необхідно зробити тест на COVID-19, щоб встановити точний діагноз.
 Лише так можна подбати про себе і близьких, запобігти новим спалахам захворювання і не навантажувати систему охорони здоров’я. Здорові українці пришвидшують нашу перемогу на своєму фронті.

 Вчасне тестування захищає твоїх близьких і людей із груп ризику, стримує розповсюдження хвороби.

У разі появи симптомів ГРВІ (підвищеної температури, головного болю, втоми, кашлю, болю в горлі, чхання, нежитю тощо):

 зателефонуй сімейному лікарю або звернися в найближчий медичний заклад;
             отримай направлення на безоплатне тестування або швидкий тест.
 Самоізоляцію можна завершувати за умови відсутності симптомів через 5 днів із дати їх виникнення або з дати позитивного результату тестування.


 Єдиний шанс захиститися від важкого перебігу хворобивакцинація

 Підготуйся до епідсезону вже зараз.

Вакцинація від COVID-19 допоможе:

   захиститися від важкого перебігу хвороби;

 захистити близьких, особливо людей із груп ризику і вразливих категорій населення (Тож якщо у вас чи ваших близьких є гіпертонія, діабет, астма, онко- або аутоімунне захворювання, ВІЛ, гепатит, інша хронічна хвороба, вам потрібен захист від COVID-19, який дає вакцинація.


 Вакцина може захистити вас від інфікування або суттєво полегшити перебіг

хвороби. Перед вакцинацією варто проконсультуватися з вашим лікарем, а перед самим щепленнямповідомити медичного працівника, який робить укол, про хронічні захворювання)

 зменшити навантаження на лікарів і лікарні.

 Безпечність вакцинації доведена.

 

В Україні можна безоплатно вакцинуватися від COVID-19 в будь-якому населеному пункті країни, жодної прив’язки до місця вашої декларації з сімейним лікарем немає.

 

 

 

         Карлівський відокремлений підрозділ

Державної установи «Полтавський  обласний

                                                               Центр контролю та профілактики хвороб