З метою зменшення кількості пожеж у житловому секторі!

Дата: 11.01.2022 08:09

Зниження температурних показників спонукає громадян активніше використовувати засоби опалення для обігріву оселі: електрообігрівачі, печі, газові прилади тощо. При цьому, в зимовий період в рази збільшується статистика займань у житловому секторі, що часто спричинено нехтуванням людей правилами пожежної безпеки. Наслідки такого недбальства можуть бути вельми трагічними, як приклад на території однієї з громад в грудні минулого року під час пожежі було виявлено тіло громадянина 1948 р.н.
З метою зменшення кількості пожеж у житловому секторі, травмування та загибелі людей під час надзвичайних подій, працівники Полтавського РУ ГУ ДСНС України у Полтавській області  спільно з першим  заступником сільського голови  Сергієм Чухраєм  провели профілактичні бесіди, під час яких роз’яснюють громадянам основні правила пожежної безпеки у побуті.
Під час спілкування з громадянами, співробітники ДСНС розповідали про причини та наслідки пожеж в житловому секторі, які виникали в громаді з початку опалювального сезону. Також, рятувальники роз’яснювали основні правила пожежної безпеки у побуті, надавали рекомендації як покращити в оселі стан пожежної безпеки та нагадували як діяти у разі виникнення пожежі в будинку чи квартирі. Для того, щоб люди пам’ятали та дотримувалися елементарних правил безпечної поведінки рятувальники вручали тематичні листівки.
Шановні громадяни! Дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань та дотримуйтеся правил пожежної безпеки в побуті, адже загрозу завжди краще попередити, ніж мати справу з її наслідками. Зокрема:
- не паліть у ліжку;
- слідкуйте за станом та справністю електромережі;
- у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски тощо;
- не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
- намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності.
При виникненні пожежі негайно викликайте вогнеборців за номером 101, адже кожна хвилина у цій ситуації має вирішальне значення!