Полтавська область, Полтавський район с.Ланна, с.Нижня Ланна, с.Куми, с.Коржиха, с.Чалівка, с.Львівське, с.Верхня Ланна, с.Редути, с.Холодне Плесо, с.Климівка, с.Федорівка

Щодо застосування та впровадження цифрових документів у комунальних підприємствах Полтавської області

Дата: 21.12.2021 08:22

З метою належної реалізації Закону України від 30 березня 2021 року № 1368-ІХ „Про внесення змін до Закону України „Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус” (далі - Закон), який набрав чинності 23 серпня 2021 року, Управління інфраструктури та цифрової трансформації Полтавської обласної державної адміністрації (далі - Управління) повідомляє наступне. Законом закріплено право використання громадянами України епаспорта- паспорта громадянина України у формі електронного відображення інформації, що міститься у паспорті громадянина України у формі картки, оформленому засобами Єдиного державного демографічного реєстру, разом з унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом, штрих-кодом, цифровим кодом), а також інформації про місце проживання (за наявності) та е-паспорта для виїзду за кордон - паспорта громадянина України для виїзду за кордон у формі електронного відображення інформації, що міститься у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, оформленому засобами Єдиного державного демографічного реєстру, разом з унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом, штрих-кодом, цифровим кодом), а також інформації про місце проживання та податковий номер (реєстраційний номер облікової картки платників податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків) (за наявності). Відповідно до пункту 4 розділу І Закону, яким внесено зміни до Закону України „Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус” шляхом доповнення статтею 14і , е-паспорт і е-паспорт для виїзду за кордон пред’являються особою замість та без додаткового пред’явлення паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, документів (відомостей, даних) про реєстраційний номер облікової картки платника податків, про місце проживання. Електронні копії е-паспорта і е-паспорта для виїзду за кордон можуть подаватися та застосовуватися у таких самих випадках, коли законодавством передбачено подання та застосування копій паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Звертаємо увагу, громадяни України мають можливість передавати електронні копії зазначених документів або інформацію за допомогою мобільного додатку „Дія” (інструкція додається)