Полтавська область, Полтавський район с.Ланна, с.Нижня Ланна, с.Куми, с.Коржиха, с.Чалівка, с.Львівське, с.Верхня Ланна, с.Редути, с.Холодне Плесо, с.Климівка, с.Федорівка

21 листопада - День Гідності та Свободи

Дата: 19.11.2021 13:01

Щорічно на 21 листопада припадає два важливих для українців свята: День Святого Архистратига Михаїла та День Гідності та Свободи

В традиційній українській культурі Святого Михаїла вважають Воєначальником Небесним, покровителем воїнів, які борються за правду, а також захисником християн від видимих і невидимих ворогів.  Його образ уособлює перемогу добра над злом, боротьбу за правду та справедливість.

На честь Архангела Михаїла була названа велика кількість церков по всій Україні, основною спорудою є Михайлівський Золотоверхий собор.

Символічно, що саме на цей день, 21 листопада, припадає  День Гідности та Свободи — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року).

Свято встановлене «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…»

Детальніше про Революцію Гідності дивись тут: