Полтавська область, Полтавський район с.Ланна, с.Нижня Ланна, с.Куми, с.Коржиха, с.Чалівка, с.Львівське, с.Верхня Ланна, с.Редути, с.Холодне Плесо, с.Климівка, с.Федорівка

Легалізація доходів - джерело наповнення бюджету громади

Дата: 21.09.2021 10:09

Легалізація доходів - джерело наповнення бюджету громади

Заробітна плата - одна з головних економічних категорій, яка поєднує інтереси працівників, суб’єктів господарювання та держави і безпосередньо впливає на рівень життя населення. Тому благополуччя Ланнівської територіальної громади залежить насамперед від його бюджету. Наповнення бюджету - це турбота про здоров'я мешканців громади, виховання й освіта підростаючого покоління, пенсійне забезпечення, піклування про людей похилого віку.

Приховування громадянами своїх доходів, виплата працедавцями заробітної плати "в конверті" негативно позначаються на наповненні бюджету.

Правова необізнаність істотно послаблює позиції пересічного громадянина у відносинах із працедавцем, який часто - густо порушує закон, не укладаючи трудову угоду з найманим працівником, і вдається до виплати заробітної плати в "конверті" або виплачує заробітну плату у розмірі нижчому за законодавчо встановлений рівень.

У такий спосіб нечесний роботодавець приховує доходи, не подаючи звітність до податкових органів, і нехтує своїми обов'язками щодо забезпечення законних соціальних гарантій працівників - може звільняти їх без пояснення причин, змушувати працювати понаднормово. Порушуючи права найманого працівника, такий працедавець завдає збитків як державі так і громаді, шкодить її соціальній та фінансовій стабільності.

Найнижчий рівень заробітної плати на недотримання керівниками мінімальних гарантій є в галузі сільського господарства, торгівля та супутніх послугах.

Карлівська ДПІ ГУ  ДПС у Полтавській області

Начальник Карлівської ДПІ                                                           Андрій ГИЗИЛА