Патронат над дитиною

Дата: 14.05.2021 13:20

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання рідними батьками дитини складних життєвих обставин. Особа, яка за участю членів сім’ї, надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї, називається патронатним вихователем.

Постановою КМУ від 16.03.2017 року № 148 затверджено « Порядок створення та діяльності сім’ї патронатного вихователя», влаштування, перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя, яким визначено механізм запровадження захисту прав дитини, що тимчасово не може проживати з батьками або законними представниками. Відповідно до Порядку патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг із догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.

До сім’ї патронатного вихователя можуть бути одночасно влаштовані тільки діти, які є між собою рідними братами та сестрами або діти, які виховувалися в одній сім’ї.

Відповідно до рішення органу опіки та піклування, дитина в сім’ї патронатного вихователя може перебувати до трьох місяців або за рішенням про продовження строку перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя, не більше як до шести місяців.

Оплата послуг патронатного вихователя – грошове забезпечення, призначається в розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць.

Виплата соціальної допомоги на утримання дитини становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку на місяць. Соціальна допомога виплачується на кожну, влаштовану в сім’ю патронатного вихователя, дитину.

Розрахунок грошового забезпечення патронату:

Діти віком від народження до 6 років:

З грудня 2020 р.    1921,00 грн ?  2,5 = 4802,5 грн.

Діти віком від 6 до 18 років:

З грудня 2020 р. 2395,00 грн ?  2,5 = 5987,5 грн.

Увага! Якщо під патронат влаштовано дитину з інвалідністю, то соціальну допомогу на таку дитину збільшена відповідно до 3,5 прожиткових мінімумів.

Прожитковий мінімум для працездатних осіб складає:

З грудня 2020 року 2270,00 ? 5 = 11 350,00 грн.

Відповідно до ст.255 Сімейного кодексу України патронатний вихователь зобов’язаний:

1. Забезпечити дитину житлом, одягом, харчуванням тощо;
  2. створити дитині умови для навчання, фізичного та духовного розвитку;
  3. захищати дитину, її права та інтереси як опікун або піклувальник, без спеціальних на те повноважень;
  4. сприяти контактам дитини з рідними батьками. Родичами, крім випадків, коли батьки позбавлені батьківських прав або в судовому порядку обмежені у праві спілкування.

Патронатне виховання – це допомога  дитині та матеріальна підтримка власної сім’ї.

Якщо Ви бажаєте стати патронатними вихователями, звертайтеся за інформацією до сільської ради. Контактний телефон: 0990869486.