До уваги отримувачів житлової субсидії!

До уваги отримувачів житлової субсидії!

14 квітня 2021 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 420, якою внесено зміни до деяких постанов Кабінету Міністрів України, зокрема до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».

Внесеними змінами доповнено перелік умов за яких субсидія не призначається, зокрема, у разі, якщо будь-хто із членів домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства:

• має у власності більше ніж один транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда та причепа);
  • має у власності більше ніж одне житлове приміщення (квартиру, будинок), крім житла, розташованого на тимчасово окупованій території або непридатного для проживання;
  • протягом 12 місяців перед зверненням на суму понад 50 тис. грн. здійснили купівлю, в тому числі безготівкової або готівкової іноземної валюти, банківських металів, оплатили послуги, здійснили внески до статутного капіталу, надали фінансову допомогу (позику);
  • на 1 число місяця, з якого призначається житлова субсидія має на депозитному рахунку кошти в сумі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановленого для працездатних осіб на 1 січня року, в якому призначається житлова субсидія (у 2021 році – 56 750 грн.)

З травня 2021 року житлова субсидія надається у грошовій готівковій формі.

Визначено, що з травня 2021 року призначення житлової субсидії (у тому числі на наступний період) здійснюється лише після подання нових заяви про призначення та надання житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

Звертаємо увагу, що житлова субсидія особам, які звернулися за її призначенням протягом травня – вересня 2021 року, призначається починаючи з травня 2021 року.

Одночасно повідомляємо, що у зв’язку з внесеними змінами, Міністерством соціальної політики України підготовлено проект наказу «Про внесення змін до форм Заяви про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі та Декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії». Проектом наказу викладається в новій редакції форми Заяви про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі та Декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

Враховуючи зазначене, повідомляємо, що прийом заяв для призначення житлової субсидії буде здійснюватися після прийняття наказу, яким передбачені нові форми заяви та декларації, про що буде проінформовано додатково.

У разі виникнення питань рекомендуємо звертатися до територіальної громади (старостинського округу) за місцем проживання або за телефоном:+380990869486.