Зміни в організації виплати і доставки грошової допомоги (пільги, субсидії, соціальної допомоги)!

Дата: 19.04.2021 15:26

Зміни в організації виплати і доставки грошової допомоги

(пільги, субсидії, соціальної допомоги)!

Кабінетом Міністрів України 29 березня 2021 року прийнято постанову № 277 „Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України”.

Відповідно до постанови, за місцем фактичного проживання з 1 вересня 2021 року отримуватимуть грошову допомогу:

•   люди з інвалідністю І групи;

•   особи, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду;

•   особи, які досягли 80-річного віку;

•   одержувачі державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги на догляд.

Особи з вищезазначених категорій отримуватимуть грошову допомогу за власним вибором: або через організацію, відібрану на конкурсі, який буде проведено до 1 вересня 2021 року, або через обраний самостійно банк з числа уповноважених.

Інші категорії одержувачів державних соціальних допомог, які на сьогодні отримують виплати у відділеннях АТ «Укрпошта» або з доставкою додому листоношами, повинні  обрати один з уповноважених банків для здійснення подальшої виплати  допомог.

Якщо до 1 вересня одержувач не вибере для себе уповноважений банк, то йому рахунок (крім осіб окремих категорій, зазначених вище) буде відкритий в уповноваженому банку, визначеним Кабміном,  за зверненням управління соціального захисту.

З урахуванням прийнятих змін, рекомендуємо, при первинному зверненні за призначенням державних соціальних допомог, субсидій та пільг, а також при зверненні за їх призначенням на наступний термін одночасно з заявою та пакетом документів до територіальної громади (старостинського округу), подавати «заяву про виплату пенсії або грошової допомоги», видану відповідною банківською установою із зазначенням банківських реквізитів, на які будуть перераховуватись кошти (банківський рахунок зазначається у форматі IBAN, що містить 29 символів).