Закон № 1072: прощення фінансових санкцій

Дата: 10.02.2021 09:08

Закон № 1072: прощення фінансових санкцій

Законом України від 04.12 2020 № 1072-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на територіі України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» доповнено підрозділ 10 розділу XX «Перехідні положения» Кодексу новими пунктами, через які законодавець передбачив одразу декілька механізмів врегулювання податкового боргу , залежно від його суми та категорії платників податків - боржників, зокрема, прощения фінансових санкцій за умови прискореної сплати основной суми податкового боргу платникам податків фізичним i юридичним особам окремих категорій (пункт 2 (прим. 3) підрозділу 10 розділу XX Кодексу).

Для прощення фінансових санкцій за умови прискореної сплати основної суми податкового боргу платникам податків фізичним i юридичним особам окремих категорій необхідно звернутись до контролюючого органу за місцем обліку його податкового боргу із заявою в довільній формі про намір скористатись зазначеною нормою Закону № 1072 та забезпечити протягом шести місяців з дня набрання чинності Законом № 1072 погашення грошовими коштами основної суми податкового боргу (без штрафних санкцій, пені, крім несплачених процентів за користування розстроченням/ відстроченням), що виник станом на 1 листопада 2020 року, та своєчасну i у ,повному обсязі сплату поточних податкових зобов’язань.

Штрафні санкції та пеня будуть списані, якщо:

• основна частина податкового боргу (без штрафних санкцій, пені, крім несплачених процентів за користування розстроченням/відстроченням) погашена платником податків грошовими коштами;
  • погашення здійснене протягом шести місяців з дня набрання чинності законом К 1072 (тобто з 10 грудня 2020 року по 10 червня 2021 року);
  • платник податків забезпечуе свосчасну i у повному обсязі сплату поточних податкових зобов’язань із загальнодержавних та місцевих податків.

Норма   розповсюджується   на   платників   податків,   що   станом   на 1 листопада 2020 року мають податковий борг, за виключенням:

• великих платників податків, що відповідають критеріям, визначеним підпунктом 14.1.24 пункту 14.1 статті 14 Кодексу;
  • осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Кодексом України з процедур банкрутства;
  • осіб, відносно яких наявні судові рішення, що набрали законной сили, якими розстрочено (відстрочено) стягнення податкового боргу;
  • банків, на які поширюються норми Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб»;
  • осіб, які мають заборгованість зі сплати санкцій за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пені.

Платнику податків, який бажає скористатись зазначеним, необхідно звернутись до контролюючого органу за місцем обліку його податкового боргу із заявою в довільній формі про такий намір.

При цьому застосовується черговість зарахування коштів, що cплaчує такий платник податків, у рахунок погашення податкового боргу.

Таким чином, платник податків має бути зацікавлений в найшвидшому погашенні основной суми податкового боргу, щоб якомога більша сума штрафних санкцій та пені була списана.

У разі, якщо всі умови виконано, розрахунки проведено у термін до 10 червня 2021 року - штрафні санкції i пеня, що підлягають застосуванню та нарахуванню у зв’язку зі сплатою такого податкового боргу, не підлягають застосуванню та нарахуванню.

Спілкуйтесь з податковою службою дистанційно за допомогою сервісу

«InfoTAX» https://t.me/infoTAXbot

Більше інформації на офіційних сторінках у соціальній мережі Фейсбук: Державка податкова служба України https://www.facebook.com/TaxUkraine та ДПС у Полтавській області https://www.facebook.com/tax.poltava/

Підписуйтесь на канали   інформування   ДПС   Телеграм https://t.me/tax яov ua Державна податкова служба УкраїниУои Tube youtube.com/TaxUkraine .

Карлівська ДПІ ГУ ДПС у Полтавській області