Полтавська область, Карлівський район с.Ланна, с.Нижня Ланна, с. Куми, с. Коржиха, с. Чалівка, с.Львівське

ДО УВАГИ ВЛАСНИКІВ БДЖІЛ! ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА.

Дата: 17.08.2020 10:45

ДО УВАГИ ВЛАСНИКІВ БДЖІЛ! ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА.

Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України  від 7 лютого 2018 року № 107 (із змінами від 20.06.2020 № 395), передбачено спрямування бюджетних коштів на розвиток бджільництва.

Дотація за наявні бджолосім’ї  -  надається на безповоротній основі юридичним особам, фізичним особам-підприємцям та фізичним особам, які є власниками бджолосімей, за наявні в поточному році від 10 до 300 бджолосімей, у розмірі 200 гривень за бджолосім’ю. Максимальний розмір дотації становить 60 000 гривень одному отримувачу.

Крок 1. Підготувати для отримання дотації за бджолосім’ю документи:

-копію ветеринарно-санітарного паспорта пасіки;

-копію рішення про державну реєстрацію потужності;

-копію довідки про відкриття поточного рахунка, видану банком (суб’єкти господарювання);

-копію довідки або договір про відкриття рахунка в банку (фізичні особи);

-копію паспорта громадянина України (фізичні особи);

-довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, у паперовій або електронній формі (суб’єкти господарювання);

-копію звіту про виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин (форма 24-сг) на останню звітну дату на момент подання документів (суб’єкти господарювання, які є юридичними особами);

-довідка, видана органом місцевого самоврядування, про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей на останню звітну дату на момент подання документів (фізичні особи та фізичні особи – підприємці, зокрема сімейні фермерські господарства).

Крок 2. Подати документи до 01 жовтня поточного року за місцезнаходженням пасіки до відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади (далі – органи місцевого самоврядування).

Крок 3. Отримати бюджетні кошти на рахунки відкриті у банку.

Звертаємо увагу: Підставою для внесення органами місцевого самоврядування до відомості на отримання дотації за бджолосім’ї є реєстрація потужності фізичної особи або суб’єкта господарювання, які є власниками бджолосімей, у державному реєстрі потужностей операторів ринку.

Державна реєстрація бджолопасік

Державна реєстрація бджолопасік здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про бджільництво», порядку реєстрації пасік та порядку видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки, Закону України про безпечність і якість харчових продуктів та Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб'єктам (наказ МінАП України № 39 від 10.02.2016р.).

Власник пасіки подає заяву до Держпродспоживслужби в районі щодо отримання ветеринарно-санітарного паспорта та державної реєстрації.

Державна лікарня ветеринарної медицини проводить епізоотичне обстеження пасіки (за оплатою, відповідно тарифів визначених наказом МінАП України № 96 від 13.02.2013р.) та протягом 30 днів видає ветеринарно-санітарний паспорт (за оплатою, відповідно тарифів визначених наказом МінАП України № 96 від 13.02.2013р.). У паспорті відображаються: характеристика пасіки, її ветеринарно-санітарний стан, епізоотична обстановка, дані лабораторних досліджень, результати проведених лікувально-профілактичних заходів. Державна лікарня ветеринарної медицини веде журнал обліку виданих ветеринарно-санітарних паспортів пасік.

Управління Держпродспоживслужби здійснює державну реєстрацією (безплатно) згідно Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності і якості харчових продуктів» та Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб'єктам (наказ МінАП України № 39 від 10.02.2016р.) (первинне виробництво, зберігання, реалізація). Пасіці присвоюється особистий реєстраційний номер. У ветеринарно-санітарному паспорті пасіки робиться відмітка про державну реєстрацію (печатка Держпродспоживслужби, номер і дата наказу державної реєстрації, особистий реєстраційний номер).

При зміні назви чи адреси пасіки власник повинен інформувати протягом 10 днів Держпродспоживслужбу району.

Крім того, передбачене часткове відшкодування вартості за закуплені у племінних заводів та бджолорозплідників бджолині матки та бджолині пакети (пункт 8 постанови Кабінету Міністрів України  від 7 лютого 2018 р. № 107). Механізм оформлення  часткового відшкодування вартості придбаних  бджолиних маток та бджолиних пакетів здійснюється через комісію Мінекономіки.