Про домашнє насильство простими словами

Дата: 07.08.2020 13:31

Мовчати не можна.

Про домашнє насильство простими словами.

3 січня 2018 року в нашій країні діє Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», який визначив домашнє насильство як діяння (дії a6o бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного a6o економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання a6o між родичами.

Законом визначено коло осіб, на яких розповсюджується його дія, це не лише дружина, діти та чоловік, а й бабусі, дідусі, колишнє подружжя, люди, які мають спільну дитину чи живуть у громадянському шлюбі, наречені, брати, сестри.

За статистичними даними Міністерства соціальної політики: кожна жінка в Україні стикалася з тією чи  іншою  формою  насильства,  страждають від цього i чоловіки. Втім, 90% постраждалих від насильства саме жінки.

За I півріччя 2020 року в Полтавській області  зафіксовано  2031 звернення з приводу домашнього насильства, що у три рази  більше  в порівнянні з аналогічним періодом  минулого  року,  з  них  78  від  жінок, 19 % - від чоловіків та 3% дітей.

Пандемія COVID- 19 поглибила низку складних соціально-економічних викликів у суспільствах по всьому  світу  особливо  помітними  стали проблем и гендерної та фінансової нерівності.

Режим соціальної ізоляції, введений  у  багатьох  країнах  для уповільнення поширення захворювання, посилив іншу вже раніше наявну пандемію домашнє насильство.

Якщо ви зазнали будь-якого з видів насильства a6o розумієте, що існує  загроза його скоєння, памятайте, що найголовніше правило

НЕ МОВЧАТИ !

Розкажіть друзям, знайомим, сусідам a6o родичам про такі факти. Попередьте  ïx   про   можливу   небезпеку   та   попросіть   звернутися  до поліції в разi необхідності. Тримайте постійний контакт із довіреною особою, щоб вона знала, чи все у вас гаразд.

Для отримання екстреної допомоги необхідно звернутися за

наступними номерами:

1. Екстрений виклик поліції «102» (цілодобово).
  2. Гаряча лінія для жертв домашнього насильства в Україні «15-47».
  3. Національна «гаряча» лінія з питань запобігання домашнього насильства, торгівлею та попередження домашнього насильства, ТОРГІВЛІ людьми та гендерної дискримінації Міжнародного жіночого правозахисного 0 800 500 335 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів на всій території України) або 116-123 (безкоштовно для дзвінків з мобільних телефонів).
  4. Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації (0532) 63-28-72.

Міністерством внутрішніх справ України створено чат-бот #ДійПротиНасильства у месенджері Telegram, який допомагає запобігати  ДОМАШHЬOMУ     НАСИЛЬСТВУ.

Чат-бот надає максимально вичерпну інформацію про домашнє насильство. За його допомогою можна викликати поліцію та "швидку", звязатися зі спеціалістами безоплатної правової допомоги, які нададуть юридичну консультацію в онлайн-режимі.

Також чат-бот містить контакти інших служб допомоги, надає визначення домашнього насильства та як йому протидіяти, роз’яснює повноваження органів i установ, котрі здійснюють надають допомогу із запобігання та протидії домашньому насильству.

НЕ ВАГАЙТЕСЯ. ОТРИМАЙТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ. ЗУПИНИМО ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО!!!