Підвищений максимальний розмір допомоги по безробіттю

Дата: 09.07.2020 08:53

Підвищений максимальний розмір допомоги по безробіттю

З 1 липня, відповідно до закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік», підвищено прожитковий мінімум для основних соціальних і демографічних груп населення.

Так, для працездатних осіб віднині прожитковий мінімум становить 2197 гривень. Відповідно, зросли й соціальні виплати, серед яких – допомога по безробіттю, інформує Державна служба зайнятості.

Нагадаємо, що максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати 4-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ст. 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 р. №1533-ІІІ). Отже, з 1 липня максимальна допомога по безробіттю становить 8788 гривень на місяць.

При цьому розмір мінімальної допомоги по безробіттю залишається незмінним: для осіб, які отримують мінімальну допомогу по безробіттю без урахування страхового стажу та заробітної плати, він становить 1000 гривень (до карантину – 650 гривень).

Таке рішення було прийняте постановою правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття від 08.04.2020 № 217.

На таку допомогу можуть розраховувати безробітні, починаючи з 12 березня, упродовж усього карантину та 30 днів після його офіційного завершення.

Довідково:

-станом на 2 липня 2020 року кількість безробітних, зареєстрованих у державній службі зайнятості, становить майже 516,7 тисячі осіб, що на 81%, або на 231 тисячу більше, ніж станом на відповідну дату минулого року;

-допомогу по безробіттю отримують 432 тисячі людей;

-зокрема, з 12 березня (початок карантину) по 1 липня в державній службі зайнятості зареєстровано 328,6 тисячі безробітних, що майже вдвічі більше, ніж за відповідний період минулого року.