Полтавська область, Карлівський район с.Ланна, с.Нижня Ланна, с. Куми, с. Коржиха, с. Чалівка, с.Львівське

ЗБЕРЕЖЕМО   БДЖОЛУ

Дата: 29.01.2020 14:25

ЗБЕРЕЖЕМО   БДЖОЛУ

На думку вченого Альберта Ейнштейна, якщо бджоли вимруть, то через чотири роки після цього вимруть і люди, нагадують іноземні ЗМІ. Можливо, Ейнштейн перебільшує - жито, пшениця і рис запилюються поривами вітру. Але, тим не менш, за рахунок запилення комахами виростають культури, які дають третину від усього обсягу продовольчих ресурсів людства, підрахували фахівці. При цьому 80-90% запилення виконується саме бджолами: метелики не можуть обробляти великі площі. Але останнім часом випадки отруєння бджіл стали непоодинокими і спричиняють клопоту , як пасічникам, які несуть збитки, так і сільськогосподарським товаровиробникам –відповідачам.

З розвитком сільського господарства, з’явилося багато нових методів обробітку сільськогосподарських культур та нових видів пестицидів, які господарники використовують на своїх полях. З метою зведення до мінімуму негативної дії пестицидів на людей та довкілля систематично ведуться роботи щодо їх вдосконалення. До застосування не допускаються препарати без всебічного вивчення дії на теплокровних тварин, корисних комах, мікрофлору ґрунту та інше. Для уникнення можливого негативного впливу пестицидів на людину і навколишнє середовище сільськогосподарські підприємства повинні суворо дотримуватись правил техніки безпеки при роботі з ними. Асортимент пестицидів, засоби, сфера застосування, норми, кратність обробок повинні відповідати “Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених для використання в Україні”. Сільськогосподарським товаровиробникам, безумовно, слід більш виважено підходити до застосування пестицидів, особливо у період цвітіння рослин. Завчасно, але не менше чим за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, адміністрація сільськогосподарських підприємств сповіщає органи місцевого самоврядування, населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об’єктів про місця, строки і методи застосування пестицидів. У період проведення робіт у радіусі 200 метрів від меж ділянок, що обробляється, повинні бути встановлені попереджувальні написи. Фізичні і юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, згідно з ст. 37 Закону України “Про бджільництво”, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це органи місцевого самоврядування, пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до 10 (десяти) кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату.   Обробіток проводити у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години.    Оскільки, господарства сповіщають населення про місце і час обробок пестицидами через сільську раду, то власники пасіки повинні зареєструватись в сільській раді на території якої вона знаходиться. Робота пасіки повинна відповідати всім законодавчим вимогам, про її діяльність повинні бути повідомлені сільська рада та місцеві сільськогосподарські товаровиробники, що зменшить частоту ненавмисного отруєння бджіл.

Дотримання правил та прояв взаємоповаги один до одного є гарантом плідної співпраці сільськогосподарських підприємств та пасічників, що не лише забезпечить відсутність судових тяжб з приводу відшкодування завданої шкоди, а й принесе користь обом сторонам, пасічнику – мед, пилок та здорових бджіл, власнику сільськогосподарського підприємства – підвищення врожайності сільськогосподарських культур, що запилені бджолами, не менш як на 25%.

ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській обдасті

Управління фітосанітарної безпеки       тел.. 2-14-76