Полтавська область, Карлівський район с.Ланна, с.Нижня Ланна, с. Куми, с. Коржиха, с. Чалівка, с.Львівське

Фальсифіковані  засоби  захисту  рослин.

Дата: 29.01.2020 14:10

Фальсифіковані  засоби  захисту  рослин.

Фальсифіковані  пестициди  і  агрохімікати  -  продукція, яка  не  відповідає  встановленим  вимогам, що висуваються  до  пестицидів  і  агрохімікатів, у  тому      числі  вимогам  щодо  маркування  та  пакування, розміщення  інформації  про  товар  на  його  упаковці, або  продукція,  на  упаковці  якої  зареєстрований  знак  для  товарів  та  послуг  використано  з  порушенням  прав  власника.

Основні  види  підробок  засобів  захисту  рослин  -  це  продаж  нелегально  фасованих  у  дрібну  тару  пестицидів, які  заборонено  використовувати  у  присадибному  господарстві,  відсутність  діючої  речовини  в  імітації  препаративної  форми,  заміна  діючої  речовини  невідомими  хімічними  сполуками.                                                                                                                                   Негативні  наслідки  використання  фальсифікованих засобів  захисту  рослин  -              це  для  виробника  оригінального  продукту  порушення  прав  інтелектуальної  власності  на  знак  для  товарів  та  послуг, страждає  репутація  фірми  та  препарату, не  окупаються  інвестиції  у  створення  оригінального  препарату,              його  просування  на  ринок.  Для захисту  рослин  у  сільському  господарстві,        приватному  секторі  -  це  сумнівна  біологічна  ефективність, пригнічення  росту      рослини, можлива  повна  загибель  сільськогосподарської   культури. Для                      людини  і  довкілля  -  це  негативний  вплив  на  здоров’я, забруднення  продуктів  харчування  небезпечними  речовинами, забруднення  грунту, води  та  загибель       флори  та  фауни.

Щоб  уберегтися  від  фальсифікованих  засобів  захисту  рослин  купуйте  препарати  лише  у  спеціалізованих  магазинах. Не  купуйте  на  стихійних  ринках,  вуличних  розкладках, ставтеся  насторожено  до  занадто  низьких  цін,  якісний       товар  дешевим  не  буває. Вимагайте  оформлення  документів  під  час  придбання  товару  (товарний  або  касовий  чек) – тільки  тоді  у  вас  буде  підстава  для  висунення  претензій. Кожна  товарна  одиниця  повинна  супроводжуватися  рекомендацією  щодо  її  застосування  (із  зазначенням  культур  та  об’єктів, для     оброблення  яких  призначено  пестицид, способу, норми  і  кратності  використання, термінів  очікування, заборони  та  обмеження  на  застосування),      вимагайте  сертифікат  якості, уникайте  упаковок  із  частковими  або  неповними   етикетками, оскільки  це  є  найчастішою  ознакою  фальсифікату. Етикетка  повинна  містити  текст  українською  мовою. Звертайте  особливу  увагу  на  захисні  елементи  на  упаковці: голограми, захисні  плівки, номер  партії  та  спеціальні  відмітки, що  можуть  відрізнятися  у  кожного  виробника. Дата  виробництва  тари  (каністри), що  вказана  на  дні  упаковки, не  може  бути  пізніше  дати  виробництва  вмісту  каністри. Оригінальні  засоби  захисту  рослин  не  продаються у  скляній  упаковці  і  тарі, що  призначена  для  ліків.

Фальсифіковані  засоби  захисту  рослин  завдають  значної  шкоди  здоров’ю            працівника, що  користується  підробкою  та  споживача, має  значний  період  розпаду  та  відстежується  у  всьому  харчовому  ланцюжку, не  виконує  свого  призначення  та  завдає  шкоди  довкіллю.

ГУ  Держпродспоживслужби   в Полтавській області

Управління фітосанітарної безпеки     тел. 2-14-76